Zobaczył odbijające się w szybie płomienie, przyjechały służby ratunkowe (foto)

Przechodzący ulicą mężczyzna dostrzegł odbijające się w szybie mieszkania płomienie. Podejrzewając pożar, powiadomił o wszystkim strażaków. Jak się okazało, lokatorzy rozpalali w piecu.

W niedzielę kilka minut po godzinie 23 lubelskie służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze mieszkania w jednej z kamienic przy ul. Kunickiego w Lublinie. Przechodzący ulicą mężczyzna dostrzegł bowiem odbijające się w szybie płomienie.

Zaniepokojony powiadomił o wszystkim strażaków. Na miejscu interweniowała również policja. Nigdzie jednak nie zauważono oznak pożaru.

Jak się okazało, w mieszkaniu na drugim piętrze budynku lokatorzy rozpalali w piecu typu koza. Płomienie odbiły się w okiennej szybie, na co zwrócił uwagę przechodzień. Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako fałszywy alarm w dobrej wierze.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

 1. Kamienica przy głównej ulicy a w środku ” koza” ??? Kiedyś ludzi było stać postawić kamienicę , 70lat po wojnie a ogrzewanie jak za kamienia łupanego.

 2. Ci nadgorliwcy są już zmora straży pożarnej policji i pogotowia ratunkowego. Xero jakiegokolwiek myślenia tylko telefon w łapę i dzwonią.

 3. Ja kiedys puscilem takiego baka, ze somsiad zadzwonil po pogotowie gazowe. I to tez byl falszywy alarm w dobrej wierze.

 4. Piec typu koza w mieszkaniu w mieście inspiracji buhahaha. Dobrobyt aż się przelewa.

  • Nawet u mnie w garażu nie ma kozy już z 5 lat tylko jest normalny cywilizowany piec.

  • .......................,

   A wiesz gamoniu z którego roku jest ta kamienica ? Podpowiem ci, że każdy remont w niej, wymaga zgody konserwatora zabytków.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie