Zobacz zdjęcia z wyburzania szpitala przy ul. Staszica (zdjęcia z drona)

Od dzisiejszego poranka trwają prace wyburzeniowe budynków Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie przy ul. Staszica. Stary budynek powoli znika z krajobrazu ulicy, wkrótce powstanie tutaj nowoczesny obiekt, a pierwsi pacjenci mają z niego skorzystać już pod koniec 2022 r.

Kierowców czekają co najmniej dwa dni utrudnień w ruchu. Na tyle planowane jest zamknięcie ulicy, a wszystko za sprawą prac wyburzeniowych budynku szpitala. Ze względów bezpieczeństwa, całkowicie wyłączony jest z ruchu odcinek w pobliżu szpitala. Kierowcy muszą korzystać z objazdów do soboty. Piesi mają możliwość przejścia chodnikiem naprzeciwko szpitala, po drugiej stronie ulicy.

W ramach prowadzonej inwestycji powstanie nowy zespół budynków szpitala. Najważniejszy z nich, budynek o powierzchni użytkowej ponad 15 tys. mkw., na ośmiu kondygnacjach będzie posiadał szpitalne oddziały. W dolnej części znajdzie się osiem sal operacyjnych, Szpitalny Oddział Ratunkowy, a także Oddział Intensywnej Terapii. Na dachu powstanie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Prace budowlane, których głównym wykonawcą jest firma Budimex, mają zostać ukończone do końca 2020 roku. Jednak planuje się, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci dopiero pod koniec 2022 roku. Tyle czasu zajmie bowiem wykańczanie budynku z zewnątrz i wewnątrz oraz wyposażanie poszczególnych pomieszczeń.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Jak się nazywa firma która wyburza , również Budimex ?

 2. Trzeba było wziąć ekipę z Chin to za tydzień by byli w szpitalu już pierwsi pacjenci a nie za dwa lata 😀😀 znając życie to będzie z rok dłużej niż przewidują

  • W pakiecie z zadomowionym koronawirusem i darmowym prysznicem nad łóżkiem? Dziś budowy, to kwestia pieniędzy, bo rynek budowlany posiada szeroki wachlarz maszyn do szybkiego budowania. Wystarczy popatrzeć jak rosną bloki.

 3. Jak szpital postraszył radę miejską że poniesie odpowiedzialność finansową za zmarnowanie ponad 20 mln dotacji na budowę szpitala to z miejsca zmiękła i wykreśliła działkę nad Czechówką z planu zakazującego zabudowy terenu nadrzecznego. Widać i konsetwator zabutków nie ma nic przeciw wyburzeniu starej rudery w śródmieściu. Szkoda że pruwatne rudery których i tak nikt nogdy nie wyremontuje nadal muszą stać i rujnować właścicieli.

 4. Ale byłoby zdziwienie, gdyby deweloper postawił blok mieszkalny 🙂

 5. i dobrze, tam też potrzebna galeria

 6. Skoro przez dwa lata mieszkańcy będą dawać sobie radę bez tego szpitala to czy w ogóle jest potrzebny?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika