Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zniczodzielnia, wypożyczalnia sprzętu, a teraz zniczomat. Kolejna inicjatywa zarządcy cmentarza (foto)

Osoby odwiedzające świdnicką nekropolię mogą przez całą dobę zaopatrzyć się w znicze oraz wkłady do nich. Na cmentarzy ustawiono urządzenie do ich sprzedaży.

Na cmentarzu komunalnym w Świdniku ustawiony został zniczomat. Urządzenie to pozwala odwiedzającym groby swoich bliskich na zakup znicza lub też wkładu do niego. Co ważne, obsługa jest bardzo prosta, dzięki czemu nawet osoby starsze w szybki i łatwy sposób nabędą znicz. Dostępne są w nim również zapalniczki.

Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Świdnika Marcin Dmowski, na pomysł montażu tego typu urządzenia wpadł zarządca cmentarza, czyli Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek. Co więcej, zniczomat ma nie być konkurencją dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż koło nekropolii tego typu produktów, lecz uzupełnieniem oferty handlowej w czasie, kiedy handlowców nie ma.

Ceny również są bardzo przystępne, głównie dlatego, że znicze pochodzą bezpośrednio od producenta, a więc z pominięciem marży pośredników. Tradycyjny znicz kosztuje 5 zł, tyle samo wkłady: ledowy oraz duży olejowy. Są też małe wkłady w cenie 3 zł. Płatność możliwa jest tylko gotówką.

To już kolejna inicjatywa PK Pegimek na świdnickiej nekropolii. Wcześniej w pobliżu budynku administracyjnego ustawiono specjalny stojak, przy którym znajduje się zestaw narzędzi niezbędnych do utrzymania porządku wokół mogił. Mowa o łopacie, szufli, szczotce, konewce a nawet taczce. Co ważne, korzystanie ze sprzętu jest całkowicie bezpłatne. Stworzono również zniczodzielnię, czyli specjalny regał, na którym można pozostawiać zużyte znicze.

(fot. Marcin Dmowski)

4 komentarze

  1. Czy ten pegimek nie chce przenieść się do Lubartowa?

  2. W tym Świdniku to obudowali asfaltem blok na Niepodległosci 1, że do domu trudno dojść tyle samochodów teraz tam parkuje.

  3. Jadłodzielnię zróbcie dla wsidników

  4. MAJKEL to debeściak pomiędzy BURMISZCZAMI

Z kraju