Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zmarł piosenkarz i aktor Piotr Szczepanik. Przegrał walkę z chorobą

Urodzony w Lublinie znany piosenkarz, aktor i gitarzysta Piotr Szczepanik zmarł po długiej walce z chorobą. Miał 78 lat. Piosenki, które wykonywał, zna większość naszych rodaków.

Nie żyje znany piosenkarz, aktor i gitarzysta Piotr Szczepanik. Jego utwory „Goniąc Kormorany”, „Żółte kalendarze”, „Nigdy więcej” czy też jedną z najpiękniejszych polskich ballad o miłości „Kochać” zna większość Polaków. Przez wiele lat piosenki te były szlagierami i utrzymywały się w czołówce najpopularniejszych przebojów w stacjach radiowych.

Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 r. w Lublinie. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w trakcie nauki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie studiował historię sztuki. Początkowo był członkiem kabaretu „Czart” i występował też w teatrze Akademii Medycznej „Dren 59”. Jako wokalista zadebiutował w 1963 na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Współpracował również z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem realizując program estradowo-kabaretowy „Popierajmy się”. Jako aktor zagrał jedną z głównych ról w telewizyjnej adaptacji „Chama” Elizy Orzeszkowej. Przez ostatnie lata zmagał się z chorobą.

(fot. Wikipedia)

7 komentarzy

 1. Szkoda, mógł se jeszcze pożyć, 78 wiosen to słuszny wiek, ale jednak szkoda…
  Wieczne odpoczywanie panie Piotrze…

  P.S.
  Kiedy jeszcze pan Piotr mieszkał w Lublinie (przy ul. Piaskowej), udało mi się zdobyć Jego fotkę wraz z autografem – mam ją do dziś

 2. Czemu dziś nie ma takich piosenek?? Miał kilka ale są pamiętane do dziś.
  Odchodzą ludzie których , trudno zapomnieć i są niezastąpieni.

 3. Teksty piosenek to…. KOSMOS W PORÓWNANIU Z DZISIEJSZYM „BADZIEWIEM „.

 4. … spal żółte kalendarze…. Piękne
  Jego piosenki przeżyją wiele dzisiejszych przebojów.

 5. nie słyszałem , wszędzie teraz to disco polo , Może to i fajna muza ale już same te słowa goniąc kormorany czy żółte tulipany przyprawiają mnie o mdłości . Ale Spoczywaj grajku w Pokoju

 6. Małgorzata Szczepanik

  Odszedł wielkiego formatu człowiek, artysta .
  Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo