690 680 960

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów i zabezpieczono 9 ton suszu i krajanki tytoniowej (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. Podczas działań zabezpieczono 9 ton krajanki tytoniowej i sprzęt do produkcji oraz zatrzymano 3 osoby.

Funkcjonariusze służby celno skarbowej i policjanci z Lublina przez kilka miesięcy rozpracowywali działalność nielegalnej fabryki papierosów znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego. W akcji likwidującej nielegalną działalność wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy z pionu zwalczania przestępczości ekonomicznej Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Nielegalne papierosy produkowane były w trzech różnych lokalizacjach na terenie powiatów – krośnieńskiego i jasielskiego. Na jednej ze skontrolowanych posesji znajdowały się m.in. hurtowe ilości krajanki tytoniowej i suszu tytoniowego, na drugiej – krajanka tytoniowa oraz setki tysięcy gilz, a na trzeciej – maszyna do produkcji papierosów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 3,9 tony suszu tytoniowego, ponad 5 ton krajanki tytoniowej, ponad 600 tysięcy gilz papierosowych różnych marek, ponad tysiąc paczek już wyprodukowanych papierosów – podróbek znanej marki tytoniowej, a także komponenty do produkcji papierosów – w tym glikol propylenowy i kanistry z aromatami.

W trakcie działań zabezpieczono również urządzenia służące do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, w tym urządzenia do krojenia, cięcia i suszenia tytoniu oraz maszynę do produkcji papierosów. W ręce mundurowych wpadły również urządzenia elektroniczne, które służyły do ukrycia miejsc prowadzonych działań przestępczych, tj. zagłuszacze sygnałów lokalizatorów oraz GSM.

Do sprawy zatrzymano 3 osoby, które zostały przekazane do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Jaśle. Sprawa jest w toku. Minimalne uszczuplenia podatkowe Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością oszacowano wstępnie na ponad 7 milionów złotych.


(fot. KAS)

4 komentarze

  1. Trochę grosza przez te kilka miesięcy zarobili

  2. takim nic nie zrobią albo się zaraz wywiną lepiej babkę złapać z 10 kilogramami

  3. I te torebeczki przez ramię… Wspólny atrybut chłoptasiów *** W rureczkach…

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas