Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkanaście tysięcy perliczek zginęło w pożarze kurnika (zdjęcia)

W nocy ze środy na czwartek w Rogoźnicy doszło do pożaru kurnika. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków, w pożarze spłonęło 18 tys. perliczek.

Do pożaru kurnika w Rogoźnicy w powiecie bialskim doszło w czwartek przed godziną 23. Na miejscu interweniowała straż pożarna z PSP oraz okolicznych jednostek PSP. Łącznie z ogniem walczyło 10 zastępów strażaków.

Jak informują strażacy, ogień strawił wyposażenie i dach kurnika, spłonęło także 18 tys. perliczek. Wstępnie straty zostały oszacowane na 250 tys. złotych.

Akcja gaśnicza trwała do godziny 2 w nocy. Wstępne ustalenia wskazują na nieprawidłową eksploatację urządzeń grzewczych. Cały czas trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia. Na miejscu działania prowadzili strażacy z Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Drelowa, Rzeczycy, Krzewicy, Śródmieścia, Rogoźnicy, Jelnicy i Szachów.

(fot. OSP KSRG Drelów)

8 komentarzy

  1. Nawet gdy było to ubezpieczone , to ubezpieczyciel zrobi wszystko , aby z torbami poszedł.

  2. Kurcze pieczone .

  3. dobra zmiana, to 1 punkt z tej wspanialej 5 dla zwierząt?

  4. Padly na covid?

  5. Szkoda zwierząt. Szkoda też, urzędnicy odpowiedzialni za kontrolę takich zakładów nie ruszą tyłka aby sprawdzić stan urządzeń, zwłaszcza grzewczych i elektrycznych.

  6. Na biednych nie trafiło. Poza tym jak się jest dla ludzi nie w porządku to zła karma wraca. 250 tys. Co to za straty dla takich bogaczy w 1 rok się odkują. Nie ma co żałować takich ludzi…

  7. Dla takich jak oni to żadna strata 250 tys. Odkują się w ciągu roku. Zła karma ich w końcu dopadła pewnie dlatego ze nie są dobrzy dla ludzi.