690 680 960

Zła passa volkswagenów: Dachowanie pod Fajsławicami. Zderzenie w Kalinówce

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło dzisiaj po południu na krajowej 17-ce z Lublina do Krasnegostawu. W Kalinówce rozbił się volkswagen golf, zaś przed Fajsławicami dachował volkswagen polo.

Do obu zdarzeń doszło we wtorek zaraz po południu. Najpierw na ulicy Piaseckiej około godziny 12:20 volkswagen golf uderzył w metalowe barierki. Jak nas poinformowano, kierujący nim mężczyzna delikatnie zaczepił pojazdem o auto jadące obok, po czym stracił panowanie nad kierownicą, a rozpędzony golf uderzył z impetem w bariery energochłonne. Jak informuje świdnicka policja, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a przyczyną zdarzenia mogła być nadmierna prędkość volkswagena.

Godzinę później, na tej samej trasie, gdyż przed Fajsławiciami dachował volkswagen polo. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze policji, kierująca autem kobieta straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechało na pobocze a następnie dachowało. Kierująca jechała nim sama. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Kobietę przewieziono do szpitala. Była trzeźwa.

Policjanci ze Świdnika apelują do kierowców o wzmożona uwagę podczas jazdy. –Panują upały, koncentracja kierowców podczas takiej pogody potrafi być osłabiona, dodatkowo oślepiające słońce może spowodować, ze kierowca, zwłaszcza podczas dużej prędkości nie zauważy dostatecznie szybko zagrożenia, żeby mieć czas na skuteczną reakcję. Dodatkowo pamiętajmy, żeby podczas długich podróży robić częste przerwy- wyjaśnia asp. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Informacje o zdarzeniach oraz zdjęcia otrzymaliśmy od czytelników. Predator, Dawid – DZIĘKUJEMY !


(fot. nadesłane)
2014-06-10 21:02:52

3 komentarze

  1. Do tego co powiedziała pani asp. Magdalena Szczepanowska trzeba by jeszcze dodać, że kobieta, młody kierowca na ogół na stresującą sytuację reaguje okrzykiem:” Jeeezzzuuu!!!”, zamyka oczy i wali gdzie sam samochód chce.
    Natomiast faceci w tej samej sytuacji przynajmniej próbują hamować.
    🙂

  2. Chyba coś Ci się pomyliło. To nie ten artykuł. Nie ma tu mowy, że była to kobieta młody kierowca. A reszty Twojej wypowiedzi nie skomentuję… Brak słów…

Kursy walut

  • USD 4.1964zł 0.07%
  • GBP 5.213zł 0.19%
  • EUR 4.4902zł 0.11%
  • CHF 4.6298zł 0.56%

Polub nas