Zła jakość powietrza w Lublinie. Widać to na zdjęciach, potwierdzają to dane z czujników pomiarowych (zdjęcia)

Od kilku dni w Lublinie nie tylko czuć unoszący się dym, ale także go widać. Dzisiaj jakość powietrza jest zła, mówią o tym m.in. danych prezentowane na stronie Urzędu Miasta Lublin oraz w serwisie airly.eu i powietrze.gios.gov.pl.

45 komentarzy

 1. Zastanawiam sie jak sie przyczyniły do tego samoloty rozsiewające chmury chemiczne na niebie nad naszym miastem ..?!? Dwa dni latały w tą i z powrotem 2 samoloty rozsiewając chemtrails nad Lublinem. Niebo od rana było piekne i przejrzyste ale niezbyt długo bo szybko zostało pociete chemicznym chmurami .

 2. To przez opalanie pieców w sezonie grzewczym tanim węglem ze wschodu i śmieciami. A nie przez samochody… Jakoś latem powietrze jest dobre, tylko w sezonie grzewczym, co roku ta sama sprawa, że to niby przez stare diesle taki smog…

  • 23 C a ty chcesz palić w piecu? Ja mam małe dzieci i przy takich temperaturach nawet nie myślę o dogrzewaniu się.

 3. nie mówmy że latem powietrze zawsze było dobre bo wcale nie , obserwuję to każdego dnia i latem też występowały przekroczenia norm o ponad 100 procent ale było to tylko kilka może kilkanaście razy . Teraz jest gorzej bo doszło ogrzewanie domów i palenie ognisk . W zimie prawie nikt ognisk nie pali a będzie jeszcze gorzej niż teraz . Wyobraźmy sobie ile tysięcy litrów paliwa jest wypalane każdego dnia na terenie miasta i nie wierzę że samochody nie szkodzą.

 4. Ludzie to nie samochody w nicy przecież praktycznie caly ruch wymiera… To wina tych co palą liscie i inne smieci na działkach… I gdzie sa teraz ekopatrole i inne pieski co powinny sypac mandatami…

 5. wpadnijcie na Dziesiątą – wystarczy się przez chwilę rozejrzeć, żeby zobaczyć i poczuć kto i czym dogrzewa sobie mieszkanka… A sm i policja mają to głęboko w dupie

 6. Czemu nie skomentuje tego ktoś z UM? Redakcja mogłaby zapytać, co chcą z tym zrobić

 7. Aż strach pomyśleć co bedzie w zimie jak wszyscy rozpalą w piecach drzew coraz mniej bo deweloperzy bloki stawiają gdzie się da na onkologi ludzie na korytarzach leżą bo miejsca brak

 8. A jak ma być dobra, jak palą „ogniska”, mokre liście itp. Moi sąsiedzi na Krężnickiej jeszcze chyba ani razu nie oddali worka na zielone, wszystko idzie pod ogień. A jak nie na polu czy na podwórku, to walą do pieca i siwy dym, widoczność czasami bywa na metr. I tak prawie codziennie. Ani prośby, ani „groźby” nie pomagają… Brak słów. I gdzie ta Straż Miejska?

 9. Jakby straż miejska „sypnęła ” mandatami po kilka stówek , kliku takim „robiacym jesienne porzadki „….to reszcie szybko by się odechciało palić co popadnie…a tym wszystkim półgówkom ,co twierdza ze ten cały smog to wina „niemieckich szrotów ” radzę udać się do dobrego lekarza specjalisty …moze jeszcze nie jest dla was za pózno ….

 10. Cały problem to bloki które już zaczęły sezon grzewczy i elektrociepłowni. Byłem teraz u kolegi temperatura 23 stopnie w mieszkaniu przy otwartych 3 oknach i tak 50% bloku – wietrzą. U mnie na dzielnicy domków jednorodzinnych mało kto pali może co dziesiąty i temperatura bez ogrzewania 20 stopni utrzymuje się w domu. Ogródki działowe czyli osoby z bloku wypalają cały czas z ogródków przy Zbożowej… nikt z mieszkańców nie pali niczego, z uwagi że przy działkach 400-500 metrów, pakuje się w worki i zabierają. Teraz pytanie kto na ogródkach działkowych czyli mieszkańcy bloków ma podpisaną umowę na wywóz odpadów zielonych… nikt.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą