Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zjeżdżał z ekspresówki, ale nie miał już pierwszeństwa przejazdu. Zderzył się z renaultem (zdjęcia)

Dwa auta zderzyły się przed południem na węźle Świdnik nad drogą ekspresową Lublin – Piaski. Przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 10 w miejscowości Krępiec w powiecie świdnickim. Na węźle Świdnik, od strony lasu, zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący dostawczym fordem mężczyzna zjeżdżał z drogi ekspresowej. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy renaulta, który poruszał się od strony Świdnika. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Podróżujące autami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji. Nie było większych utrudnień w ruchu.

Zjeżdżał z ekspresówki, ale nie miał już pierwszeństwa przejazdu. Zderzył się z renaultem (zdjęcia)

(fot. lublin112)

7 komentarzy

 1. posiadacz prawa jazdy

  Ja żem był rozpędzony ,to miałem pierszeństwo bo nie bedę hamował ….

  • No i co w tym zabawnego? To również niezawodny sposób na zapewnienie sobie pierwszeństwa przed każdym przejściem dla pieszych. „Samochód nie zatrzyma się w miejscu”.

   • Ten argument jest jednym z najczęściej pojawiających się na forum.
    Ale nikt mi jeszcze nie wyjaśnił, dlaczego pijany rozpędzony rowerzysta nocą, na rowerze bez oświetlenia, i bez hamulców już takiego prawa nie zyskuje, gdy wyjeżdża z drogi podporządkowanej?

    • Jeżeli nie zamierzacie komentować menela na rowerze, to załóżmy, że ten menel jedzie na rowerze, bo wszystkie swoje aŁdice rozwalił i już tylko rower mu został do śmigania po wioskach. Tak więc można powiedzieć, że ten rowerzysta to kierowca, ale bez PJ, ale za to z zakazami.

  • Śmiejesz się, ale przy pewnych zdarzeniach, jest to podstawowy argument. I jest on podawany całkowicie poważnie.

 2. Franiu skarbnico mądrości ,bez twoich mądrości życiowych nie wiedzieli byśmy jak żyć

 3. Zagrożeniem są kierowcy którzy pierwszy raz pojawia się na tym skrzyżowaniu jadą jak barany nie obserwując znaków stąd takie zachowania.

Z kraju