Zjechał busem do rowu, cztery osoby trafiły do szpitala. „Nowa droga to bubel” (zdjęcia)

Nowa droga to przedwyborczy bubel, tak twierdzą kierowcy, pokonujący nowy odcinek trasy w Rykach. Wczoraj doszło tam do groźnego zdarzenia drogowego.

Wczoraj wieczorem w Rykach na węźle Ryki Północ doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Kierujący busem zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych informacji wynika, że do szpitala przetransportowano cztery osoby, w tym dziecko. Przez kilkadziesiąt minut w rejonie wypadku występowały utrudnienia z przejazdem. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Po tym wypadku otrzymaliśmy od Czytelników informacje, że nowa droga to bubel oddany przed wyborami. Jak twierdzi jedna z Czytelniczek, latarnie stoją tam dla ozdoby, nie ma żadnego oznakowania, że zbliżamy się do zakrętu.

– Miałam wątpliwą przyjemność siedzieć w tym rowie jakiś czas temu. Ciemno, prosta droga i nagle zakręt, ostre hamowanie i rów. Na szczęście skończyło się na paru siniakach i wizycie u blacharza. To już kolejny taki wypadek i nikt nic z tym nie robi – napisała do nas Pani Weronika.

To nie pierwsze zdarzenie w tym miejscu. Kierowcy jadący nocą, przy niedziałających latarniach, nie widzą łuku drogi. Najpierw jest prosty odcinek, a następnie nagle pojawia się zakręt. Nie ma tam znaków informujących o zagrożeniu. Kierowcy mówią, że jeżeli nie będą działały tam latarnie, wkrótce dojdzie do tragedii. Od momentu oddania drogi do użytku cały czas występują problemy z oświetleniem tego odcinka trasy.

(fot. OSP KSRG Ryki)

Zobacz również

25 komentarzy

  1. bo to zła droga była !

  2. Od czego ma się światełka w aucie?!! Nie latarnie tylko dostosować prędkość do warunków na drodze a przede wszystkim być czujnym za kierownicą.Nie raz jadę za tego typu busami i obserwuję jak nagminnie przekraczają prędkość i bezmyślnie kierują autem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021