Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zima daje się we znaki także autobusom i przystankom w Lublinie

Niskie temperatury sprawiły, że występują problemy z wyświetlaczami na przystankach a także z zapowiedzią przystanków w pojazdach komunikacji miejskiej.

W Lublinie pasażerowie komunikacji miejskiej mają problemy z uzyskaniem informacji o najbliższych przyjazdach autobusów czy też trolejbusów. Zamontowane na przystankach wyświetlacze oszukują, pokazując nieaktualne informacje, bądź też nie działają wcale. Nie lepiej jest, jak już nadjedzie oczekiwany autobus. Znajdujące się w pojazdach tablice informujące o trasie danej linii, możliwych przesiadkach a także o aktualnym położeniu także odmawiają posłuszeństwa. Jakby tego było mało, głosowe zapowiedzi najbliższego przystanku, informują że jesteśmy w całkiem innym miejscu niż w rzeczywistości.

Choć w ubiegłym tygodniu występowały pojedyncze drobne awarie, to system dynamicznej informacji pasażerskiej zaczął padać w niedzielę. Jak się okazuje, winna wszystkiemu jest zima. –Przyczyną problemów są niskie temperatury, a w wyniku tego oblodzenie anten nadajników GPS zamontowanych na dachach pojazdów- wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Cały czas trwają prace związane z usunięciem awarii, jednak w związku z tym żeby problem usunąć na dobre, oraz żeby się on nie powtarzał w przyszłości, utrudnienia mogą potrwać kilka dni.

(fot. lublin112)
2014-01-27 19:39:00

2 komentarze

  1. Tak mszą się nieprzemyślane decyzje urzędników.
    Oczywiście gdyby szukać winnych, nawet z przysłowiową świecą by ich nie znalazł.

  2. Problemy bo pracownicy olewaja zgloszenia o awariach i zamiast naprawiac usterki wracaja wczesniej do domku….a płacone maja za 8 godzin pracy