Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zgubili zakupioną świnię. Na worek ze zwierzęciem najechał kierowca audi

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj w Biłgoraju. Kierowca audi najechał na worek leżący na drodze, w którym znajdowało się prosię.

Wczoraj wieczorem na ul. Granicznej w Biłgoraju 23-latek kierujący audi najechał na worek, w którym coś się ruszało. Jak się okazało w środku była…świnia. O wszystkim została powiadomiona policja.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali zgłaszającego oraz dwie osoby, które próbowały złapać prosiaka ganiając go po pobliskich polach. Okazało się, że było to małżeństwo z gminy Biłgoraj, które tego dnia kupiło zwierzę.

Mundurowi ustalili, że 55-latka i 52-latek kupili prosię, a następnie zapakowali je w worek i wsadzili na przyczepkę. Zwierzę jednak w trakcie transportu przegryzło worek i wydostało się z przyczepki na drogę. Tam świnia trafiła pod koła nadjeżdżającego audi. Na szczęście, ani kierującemu pojazdem, ani zwierzęciu, nic się nie stało.

Właściciele świni po dotarciu do domu stwierdzili, że zgubili zwierzę i wrócili na miejsce, żeby ją złapać. Jak ustalili policjanci, małżeństwo złamało przepisy Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, która zabrania między innymi przewożenia zwierząt bez wymaganego świadectwa zdrowia wystawionego przez lekarza weterynarii oraz handlu zwierzętami z naruszeniem wymagań weterynaryjnych. Małżeństwo stanie więc przed sądem, grozi im kara nawet do roku pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

35 komentarzy

 1. Świni tak może się zdarzyć
  Że może ją człowiek usmażyć
  Czy zrobi z jej uszu salceson
  Abnegat bez pary kaleson
  Na świnię położą swe łapy
  Golony wraz z bujnie brodatym
  W maszynce do mięsa na prąd
  Widzi ją kościół i rząd
  Niejedna maciora czy knurek
  Targnęła się życiem na sznurek
  Nikt jednak tym świniom nie życzy
  Radosnych świąt, łaski i 70mln sasinów na koncie.

 2. to świnie…

 3. To właśnie polska wieś żywe zwierze do worka i na przyczepkę jak worek kartofli. Dowalić tak mandat, żeby się chłopki pos…..y to następny się zastanowi, że zwierzęta transportuje się w specjalnej klatce a nie w worku. Nie mogę zrozumieć bezduszności tych ludzi i z całego serca życzę im podróży na przyczepce w worku oczywiście za życia nie w stanie stabilnym bo wtedy to już nic do łba nie dotrze,.

 4. Już można zamiast świni jeść vege burgery i jest ok. A nie dla jednej świni nawet lepiej. Zapytajcie znajomych potwierdzą. Heh

 5. Jarosław Kaczyński

  No to kiełbaski na Boże Narodzenie nie będzie

 6. Za jedno prosię będą sądy, markety mięska z takiego prosiaka nie chcą, bo to ze strefy, a z zagranicy w tysiącach ton przywożą. Do mięska mogą legalnie lać wodę, pakować fosforany, uszlachetniać mąką sojową i czym tam jeszcze. Nie podoba mi się to.

 7. A milicja mówiła że to nie świnia tylko wieprzek a redakcja nic nie pisze o tym sory chyba jesteście na usługach mafi

 8. Ludzie czy wy nie mieliście styczności ze wsią lub rodziny na wsi nie mieliście tak bezpieczniej niż w klatce leży w miejscu i nie obija się o burty tak wozili zawsze teraz wolą jak świnia dojeżdża do celu i ma połamane nogi jest na wpół żywa

 9. Podobna do czaskowskiego

 10. Zenonii z Nairobii

  co za czasy, już nawet świni nie można sobie kupić bez kolejnego kwita.

Wiadomości z info112