Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zgłosił na policję, że…zapada mu się róg domu. Mężczyzna miał 3 promile

Strażacy i policjanci minionej nocy interweniowali w jednym z domów na terenie powiatu kraśnickiego. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do służb ratunkowych wynikało, że miał zapadać się róg jednego z domów.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę na terenie powiatu kraśnickiego. Po północy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego do Dyżurnego komendy w Kraśniku wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że zapadł się róg domu jednorodzinnego i jego mieszkańcy wymagają ewakuacji.

Natychmiast na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policjanci z kraśnickiej jednostki. Strażacy sprawdzili budynek, jednak nie znaleźli żadnych uszkodzeń.

Obecna na miejscu matka mężczyzny była zdziwiona obecnością służb pod domem w środku nocy. 43-letni mężczyzna nie był w stanie logicznie wytłumaczyć swojego zachowania, które zapewne spowodowane było wcześniejszym spożyciem alkoholu. Jak się okazało miał on w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Wskutek niepotrzebnego i bezpodstawnego wezwania służb ratunkowych, policja skieruje wobec mężczyzny wniosek o ukaranie go do sądu z kodeksu wykroczeń. Mężczyzna musi się tez liczyć z koniecznością pokrycia kosztów akcji służb ratunkowych.

Przepisy kodeksu wykroczeń mówią, że kto wywołuje niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Janusz alkoholik od wódy mózg mu się zalasował

    • Są różne przypadki, mi np. wczoraj wieczorem wyrosła na głowie trawa zamiast włosów. Nie robiąc rabanu ściąłem ją nożycami do żywopłotu i po krzyku, a nie tam zaraz służby wzywać.

  2. Mamusie takich panów to jeszcze powinny telefon do sejfu chować no zeby synio nie narobil kłopotu..