Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zespół Defis spod Cycowa na szczycie listy przebojów muzyki Disco Polo

Jeszcze nie tak dawno mało znany zespół grający na weselach, dzisiaj gwiazdy Disco Polo. Zespół spod Łęcznej święci triumfy.

Pochodzący z Głębokiego koło Cycowa w powiecie łęczyńskim zespół Defis i jego wokalista 21-letni Karol Zawrotniak trafili na szczyt listy przebojów grającego muzykę taneczną radia Vox FM. Teledysk do piosenki „Tak bardzo tego chcę” przez cztery miesiące od premiery ma już prawie 166 tys. wyświetleń. Piosenka od ubiegłego miesiąca sukcesywnie pięła się na szczyt, zdobywając uznanie wśród radiosłuchaczy. Wśród propozycji do listy znalazła się pod koniec października i notowanie po notowaniu, zdobywając kolejne głosy, w sobotę pojawiła się na zaszczytnym pierwszym miejscu. O popularności przeboju świadczą także liczne remixy, jakie co chwila pojawiają się w sieci.

Jeszcze w ubiegłym roku, mało komu znany zespół, można było usłyszeć na lokalnych imprezach czy sylwestrowych zabawach. Pojawiali się także na festynach, gdzie grali nawet na ludową nutę. Przełom nastąpił w tegoroczne wakacje, gdy jego wokalista Karol Zawrotniak, postanowił pokazać się całej Polsce i wziął udział w programie talent show stacji Polo TV. Na lubelskim castingu otrzymał same pozytywne głosy i tym samym zakwalifikował się do programu. Nie udało mu się jednak dotrzeć do finału, lecz to pozwoliło, by zespół rozwinął skrzydła i zaczął zdobywać coraz większą sławę.

Drogą na szczyt okazał się autorski utwór „Tak bardzo tego chcę”, który od razu po zamieszczeniu w serwisie You Tube stał się hitem wśród internautów. Później nakręcony do utworu teledysk zaczęły emitować stacje telewizyjne, prezentujące ten rodzaj muzyki. To spowodowało, ze grupa stała się znana w całym kraju. Tymczasem jak długo utwór utrzyma się na syczycie listy, zależy właśnie od internautów, którzy oddają swoje głosy.

(fot, wideo – zespół Defis)
2014-11-17 08:00:37

12 komentarzy

 1. ja pier….ale powód do dumy…A jak Krzysiek Zalewski w Esce Rock świecił triumfy to nie byl powód do pisania?Teraz Skubas ma fajny kawałek,ale nie…disco z pola w radiu srox

 2. W sumie wolę już słuchać disco polo niż jakieś rapy czy inne hip hopy!

  • Marysia - nie zawsze dziewica

   Nie wiem dlaczego większości słuchających tej muzyki wstyd się przyznać do słuchania discopolowych kawałków.
   Niemcy dla odpowiednika naszego Dicopolo , Volksmuzik stworzyli specjalny program radiowy i nie wstydzą ssie tego co im się podoba.

   • Volksmusik to kwaśna muzyka dla ludzi po 50. Tak było, tak jest i nic się w tej kwestii nie zmienia. Natomiast u nas zmienia się – na gorsze.

    Disco polo z syntezatorami imitującymi dźwięki mordowanej harmoszki trafia _głównie_ w gusta muzyczne ludzi ze wsi oraz marginesu społecznego. Dzieje się tak dzięki nieskomplikowanej kompozycji utworów oraz tekstów – prosty przekaz dla prostych ludzi. Nie wszyscy mają na tyle odwagi, żeby się z tą grupą otwarcie utożsamiać.

    Stąd kluby, w Lublinie czy w Warszawie, organizujące imprezy „prześmiewcze”. Wszyscy się przebierają i idą udawać, że przy tej muzyce byliby się w stanie bawić tylko na niby – normalnie są zbyt wysubmilowani na taki szajs. Muzyka w ten sposób powoli staje się w ten sposób coraz bardziej tolerowalna, zakorzenia się – utwory takie jak te wyprodukowane przez zespół Weekend stają się mniej obciachowe niż 5 lat temu, pojawia się ogólnopolskie VoxFM w miejsce stacji grającej muzykę rockową i gra wszędzie – w taksówkach, autobusach, w sklepach, salonach, gabinetach. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne stacje telewizyjne emitujące muzykę dla niewyrafinowanego odbiorcy. Powoli zacierają się granice pomiędzy kiepską muzyką pop i wysokich lotów (chociaż to już lekka antylogia) disco polo, aż w końcu całkiem przeniknie do polskiego mainstreamu.

    A jak już totalne audialne dno na stałe zagości wśród muzyki dla odbiorcy masowego, to będzie oznaczało, że z naszym narodem jest naprawdę źle.

 3. Zaśpiewaj tak swojej dziewczynie to zobaczymy czy nie ma przekazu…

  • zeby znowu zaspiewac glosem 12-latka musialbym uciac sobie jajka. z jajkami czy bez – po takim tekscie jak w utworze wyzej dziewczyna na miejscu zabilaby mnie smiechem. w ogolnym rozrachunku – pomysl niezbyt szczesliwy.

 4. Czy to Onet, czy to Lublin112? Już się gubię…

 5. Jedno pytanie:
  KOGO TO OBCHODZI ?!?!?!?!?!?!?!

 6. nikt nie słucha disco polo a każdy zna tylko wstyd się przyznać co nie :P? nawet słowa krytyki przysparzają tej muzyce popularności bo…mówi się o tym 😀

Z kraju

Polityka i społeczeństwo