Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zdradził ją odcisk palca. Odpowie za przestępstwo sprzed kilku lat

Mieszkanka Warszawy odpowie za kradzież, która miała miejsce kilka lat temu. Na jej udział w zdarzeniu wskazał system AFIS, do którego wprowadzono zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady linii papilarnych.

W 2018 roku bialscy policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Białej Podlaskiej o kradzieży. Z jej relacji wynikało, że do drzwi mieszkania zapukała nieznajoma podająca się za pracownicę administracji bloku, która pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody weszła do środka.

Następnie nieznajoma kazała odkręcić wodę w łazience, natomiast sama wykorzystując nieuwagę właścicielki dokonała kradzieży znajdującej się w kredensie gotówki. Łupem amatorki cudzego mienia padło 6,5 tysiąca złotych.

Mundurowi pracujący nad sprawą ustalili personalia osoby podejrzewanej o udział w tej sprawie. Okazało się, że jest to obecnie 30-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta została zatrzymana przez mundurowych i doprowadzona do bialskiej jednostki. Zatrzymana usłyszała już zarzut.

Pociągnięcie do odpowiedzialności 30-latki było możliwe między innymi dzięki pracy technika kryminalistyki, który na miejscu przestępstwa zabezpieczył ślady linii papilarnych. Odbitki wzoru linii papilarnych zostały przesłane do policyjnej bazy danych AFIS. System przez te lata dokładnie analizował i porównywał nowe rejestracje pojawiające się w bazie z zabezpieczonymi śladami.

Podczas kolejnego sprawdzenia okazało się, że należą one do 30-letniej mieszkanki Warszawy. O dalszym losie 30-latki zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Widzicie słabo wykrztałceni złodzieje że wczesna edukacja jest dla was kluczową. Nie bierzcie się za brudna robotę, raczej wnuczek wam zostaje na sąsiadce. Czego Janek się nie nauczy tępy Jan nie będzie umiał. Rękawiczki za 30 groszy, co ona nie oglądałam seriali kryminalnych jak z ojcami w sutenerze mieszkała.

  2. Wykształceni przez sz bałwanie !

  3. No to jajeczko zje na dołku.

  4. „Podczas kolejnego sprawdzenia okazało się, że należą one do 30-letniej mieszkanki Warszawy.” – była wcześniej notowana, była notowana po kradzieży, czy wyrobiła nowe dokumenty z danymi linii papilarnych? Za kilka lat wszyscy będą w bazie 😉