Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej, śmigłowiec w akcji ratunkowej (zdjęcia)

W czwartek rano na drodze krajowej numer 48 w miejscowości Sierskowola miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów. Kierująca skodą uderzyła w tył forda, którego kierowca zatrzymał się za toyotą skręcającą w lewo. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Policjanci z Ryk zajmują się wyjaśnieniem dokładnych okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj po godzinie 10.00 na drodze krajowej nr 48 w rejonie Sierskowoli.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na prostej drodze doszło do zderzenia trzech pojazdów, w tym dwóch samochodów osobowych i busa. Wszyscy kierowcy jechali w tym samym kierunku. Kierująca skodą 44-latka nie zachowując ostrożności i należytej odległości, najechała na tył poprzedzającego ją busa marki Ford Transit , który prawidłowo zatrzymał się za pojazdem toyota sygnalizującym manewr skrętu w lewo. Po zderzeniu ford uderzył jeszcze toyotę.

W wyniku zdarzenia 26-letni kierowca forda trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostali kierowcy nie odnieśli obrażeń. Dokładne przyczyny zdarzenia będą ustalane w trakcie policyjnego dochodzenia. Na ten moment wiadomo, że wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej, śmigłowiec w akcji ratunkowej (zdjęcia)

Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej, śmigłowiec w akcji ratunkowej (zdjęcia)

Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej, śmigłowiec w akcji ratunkowej (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

5 komentarzy

  1. „który prawidłowo zatrzymał się za pojazdem toyota sygnalizującym manewr skrętu w lewo” – a jakie to ma znaczenie czy prawidłowo, czy nie? Równie dobrze mógł się zatrzymać, bo mu się piwa chciało napić. Wtedy też winnym najechania była by kierują skodą.

    • Znaczy się, że lobby poganiaczy czuwa. Jeżeli tworzący artykuł tłumaczy powód zatrzymania się uczestnikach ruchu. Przypominam, że poza drogami A i S, na większości dróg zakazu zatrzymywania się (podobnie postoju) nie ma. Oznacza to, że niemal zawsze można zatrzymać pojazd bez powodu i tak stać nawet do zmierzchu. jedynie po zmierzchu, w terenie oświetlonym pojazd powinien znajdować (w miarę możliwości) poza jezdnią.

      • „w terenie oświetlonym” –> „w terenie NIEoświetlonym”

      • „na większości dróg zakazu zatrzymywania się (podobnie postoju) nie ma” – wg zdjęcia, tutaj taki zakaz jest. Wynika on z obecności linii ciągłej przy krawędzi jezdni. Więc na tym odcinku drogi zatrzymywać się (więc także urządzać postoju) nie można. Ale gdyby tej linii nie było – to można by na tej drodze parkować.

  2. Była sobie Skoda. Już po samochodzie..

Z kraju