690 680 960

Zderzenie trzech aut, dużo osób rannych – Zobacz jak ćwiczyli ratownicy

Dzisiaj rano w Kraśniku doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Po zderzeniu trzech aut zostało rannych wiele osób. Na szczęście to były tylko ćwiczenia.

W poniedziałek w Kraśniku przeprowadzono ćwiczenia służb ratunkowych z terenu całego powiatu. Na potrzeby akcji stworzony symulację wypadku drogowego, który bardzo realistycznie pomógł przeprowadzić całą akcję ratunkową. Około godz. 9.00 na ulicy Kolejowej w Kraśniku kierujący samochodem osobowym z impetem uderzył w tył pojazdu dostawczego marki Ford Transit. Wybity z toru jazdy ford zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie z kolei zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka z kolejnym samochodem osobowym a następnie przewrócił się na bok.

W akcji ratunkowej brało udział 5 zastępów straży pożarnej z JRG Kraśnik, OSP KSRG Wilkołaz oraz OSP KSRG Zakrzówek, a także Policja, Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy mieli utrudnione działanie, gdyż okazało się, że wewnątrz dostawczego auta znajduje się 5 osób, które w przestrzeni ładunkowej podróżowały do pracy siedząc na prowizorycznie utworzonych miejscach. W związku z dużą liczbą osób poszkodowanych zdarzenie zostało uznane za masowe. Do czasu przybycia karetek pogotowia ratunkowego strażacy mieli za zadanie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, dokonać segregacji osób uczestniczących w wypadku pod względem poziomu ich obrażeń oraz udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Celem ćwiczeń było podniesienie poziomu i efektywności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych. Sprawdzano również stan wyszkolenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb współdziałających a także procedury współdziałania.

(fot. st. kpt. Artur Szumny KP PSP Kraśnik)
2014-09-30 15:12:49

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie