Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie trzech aut, dużo osób rannych – Zobacz jak ćwiczyli ratownicy

Dzisiaj rano w Kraśniku doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Po zderzeniu trzech aut zostało rannych wiele osób. Na szczęście to były tylko ćwiczenia.

W poniedziałek w Kraśniku przeprowadzono ćwiczenia służb ratunkowych z terenu całego powiatu. Na potrzeby akcji stworzony symulację wypadku drogowego, który bardzo realistycznie pomógł przeprowadzić całą akcję ratunkową. Około godz. 9.00 na ulicy Kolejowej w Kraśniku kierujący samochodem osobowym z impetem uderzył w tył pojazdu dostawczego marki Ford Transit. Wybity z toru jazdy ford zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie z kolei zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka z kolejnym samochodem osobowym a następnie przewrócił się na bok.

W akcji ratunkowej brało udział 5 zastępów straży pożarnej z JRG Kraśnik, OSP KSRG Wilkołaz oraz OSP KSRG Zakrzówek, a także Policja, Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy mieli utrudnione działanie, gdyż okazało się, że wewnątrz dostawczego auta znajduje się 5 osób, które w przestrzeni ładunkowej podróżowały do pracy siedząc na prowizorycznie utworzonych miejscach. W związku z dużą liczbą osób poszkodowanych zdarzenie zostało uznane za masowe. Do czasu przybycia karetek pogotowia ratunkowego strażacy mieli za zadanie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, dokonać segregacji osób uczestniczących w wypadku pod względem poziomu ich obrażeń oraz udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Celem ćwiczeń było podniesienie poziomu i efektywności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych. Sprawdzano również stan wyszkolenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb współdziałających a także procedury współdziałania.

(fot. st. kpt. Artur Szumny KP PSP Kraśnik)
2014-09-30 15:12:49

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo