690 680 960

Ul. Północna wciąż jednokierunkowa. Nie ma pewności, że się to zmieni

Pomimo oddania do użytku wiaduktu w ciągu Al. Warszawskiej w Lublinie, w dalszym ciągu nie przywrócono ruchu dwukierunkowego na ul. Północnej. Tymczasem miejscy urzędnicy nie gwarantują, ze sytuacja ulegnie zmianie.

Blisko półtora roku temu, gdyż w kwietniu 2013 r. drogowcy przystąpili do budowy wiaduktu nad Al. Solidarności, w ciągu Al. Warszawskiej. Na czas robót zamknięto dla ruchu ten rejon oraz wytyczono objazd przez Al. Sikorskiego. Żeby skręcające w lewo pojazdy mogły płynnie włączyć się do ruchu, ul. Północna stała się jednokierunkowa. Sytuacja taka miała potrwać do czasu zakończenia prac i wznowienia ruchu Al. Warszawską. Jednak pomimo że zrobiono to już w ubiegłym tygodniu, wraz z oddaniem do ruchu kolejnego odcinka S17 i dojazdu do niego przedłużeniem Al. Solidarności, to kierowcy jadący z Czechowa nie mogą w dalszym ciągu korzystać z ul. Północnej.

Zostaliśmy zasypani pytaniami o ten stan rzeczy, gdyż mieszkańcy nie mogą już się doczekać kiedy znikną znaki zakazu wjazdu, a tym samym przestaną korzystać z objazdów. Jednak okazuje się, że wcale nie ma pewności co do tego, że ruch na ul. Północnej znów będzie dwukierunkowy. – Obecnie ze względu na nowe warunki ruchu, w tym tygodniu prowadzone są analizy sytuacji na drogach w tym rejonie. Na tej podstawie zostaną przygotowane aktualne programy sygnalizacji, dostosowane do struktury ruchu, który się wytworzył. Najprawdopodobniej ostateczne decyzje dotyczące otwarcia ul. Północnej zostaną podjęte pod koniec tygodnia – wyjaśniała nam Beata Krzyżanowska
rzeczniczka Prezydenta Lublina.

Tymczasem kierowcy nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. –Żeby dojechać do Al. Kraśnickiej potrzeba teraz dwukrotnie więcej czasu. Najpierw trzeba odstać swoje na Północnej przed Kompozytorów Polskich, a potem w wiecznie zakorkowanej zwłaszcza w godzinach Szczytu Al. Solidarności – tłumaczył nam pan Michał, mieszkaniec ulicy Koncertowej. Jednak żeby przywrócić ruch w kierunku ulicy Ducha, konieczne by było przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, a to by spowodowało z kolei większe korki na wjeździe od strony Warszawy. Jak sytuacja zostanie rozwiązana, przekonamy się już niebawem.

(fot. )
2014-09-30 14:47:13

9 komentarzy

 1. To jest chore , przecież było pisane że to tylko na czas remontu Solidarności, mieszkam akurat na ul. Kosmowskiej a pracuje w Konopnicy aby się dostać do pracy muszę okrążać pół Czechowa aby polecieć mostem Poniatowskiego który w tych godzinach jest wiecznie zakorkowany i jeszcze uważać aby żaden cwany gapa nie wcisnął się na chama z lewego pasa ;( może by jakąś petycję do pana Kieliszka napisać ?

 2. Co za porażka!!! Jak sie dało sygnalizacje zmienić wcześniej to dlaczego teraz miałoby niby sie nie dać? Mam wrażenie, zanim Północna została zamknięta to od strony Warszawy i tak było mniej korków niż teraz. Dziękujemy panie Kieliszek za uniemożliwienie nam normalnego wyjazdu z Czechowa!!!

 3. A po co tam było wstawiać zakaz wjazdu? Nie lepiej było wstawić przy sygnalizacji zakaz skrętu w lewo a mieszkańcy rejonów ul.Poligonowej. ul.Willowej itp mogli by bez problemu skręcać w prawo nie korkując Al. Sikorskiego.

 4. Już niedługo zostanie oddana do użytku obwodnica więc w takim razie mogliby odblokować Północną

 5. Po co likwidować ? Przecież to doskonała maszynka do zarabiania pieniędzy 😐

 6. ciekawe czy tymczasowy jak Pan Kieliszek zapewniał wjazd od strony ulicy Filaretów na budowę budynku przy Pana Balcera też pozostanie w takim stanie w jakim jest obecnie ? Budowa już na finiszu !

 7. Przecież można pojechać przez wieniawską, czechowską. Ludzie myślenia trochę 🙂 dla sprawnego nic trudnego

 8. swx proszę Cię, Ty mieszkasz na Czechowie w ogóle? Przejazd w stronę LSM czy Czubów czy do al. Kraśnickich możliwy jest przez:
  most Poniatowskiego – wiecznie zakorkowany,
  zjazd z mostu w Solidarności – wiecznie zakorkowane,
  i tak jak mówisz Kompozytorów – Wieniawska – Czechowska – wiecznie zakorkowane.
  Tu nie trzeba myślenia żeby wiedzieć co się dzieje w tych lokalizacjach w szczycie, wystarczy tamtędy jeździć od momentu zamknięcia Północnej czyli od 1,5 roku.
  Mówisz „dla sprawnego nic trudnego” – rozumiem, że jesteś jednym z tych „sprawnych” chamskich kierowców, którzy przed samymi światłami wpycha się przed maskę innego auta powodując ostre hamowanie tegoż auta co z kolei prowadzi do kolizji, a Ty odjeżdżasz? no tak, faktycznie jesteś „sprawny”… ale pamiętaj – do czasu.

  • chamski to jest brak prawo-skrętu na tym skrzyżowaniu kiedy korkuje się pas do jazdy na wprost i na 1 świetle przejeżdżają 3 samochody. Weź pod uwagę że za tobą stoi 20 którzy chcą skręcić w Popiełuszki – teraz odejmij 20 samochodów z kolejki, zauważasz tą niedogodność…
   sam pokonuję tę trasę 2 razy w godzinach szczytu jadąc po dziecko na zuchów razem z 100-tką innych rodziców i nie ukrywam że należę do tych chamskich którzy chcieliby skorzystać z prawo-skrętu – jadący na wprost widząc kierunek wciskają gaz w podłogę chcąc zamknąć 20 m jakie zostawili hgw w jakim celu i w takich okolicznościach doszło już tam do 10 najechań z czego w 8 orzeczono winę chama z tyłu który z premedytacją nie wiem co chciał osiągnąć…

Kursy walut

 • USD 4.413zł -0.16%
 • GBP 5.3808zł 0.35%
 • EUR 4.7109zł 0.1%
 • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas