Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Rower Miejski bije rekordy. Ponad 2,5 tys. wypożyczeń jednego dnia

Takiego sukcesu chyba mało kto się spodziewał. Miejskie rowery które można w Lublinie wypożyczać od blisko dwóch tygodni zrobiły furorę wśród mieszkańców.

Taki obrazek nie jest rzadkością w zlokalizowanych na lubelskich ulicach wypożyczalniach rowerów miejskich. Przez 10 dni lublinianie aż 19 285 razy korzystali z tych jednośladów. Jak obliczyli pracownicy firmy Nextbike Polska, czyli operatora systemu wypożyczalni, łącznie zarejestrowało się już 11 954 osób z czego ponad 4 335 z nich przynajmniej raz skorzystała z przejażdżki miejskim rowerem. Rekordowa była ostatnia niedziela, kiedy to rowery wypożyczano aż 2 622 razy, choć niewiele mniej osób skorzystało z nich także wczoraj, gdyż zanotowano 2 573 wypożyczeń. Ponad 2 tys. razy rowery wypożyczano także w ubiegły czwartek.

Są już też stali klienci systemu wypożyczalni. Rekordziści od czasu ich uruchomienia korzystali z jednośladów ponad 50 razy. Takich osób zanotowano pięć, zaś najaktywniejszy z nich 78 razy odjeżdżał miejskim jednośladem. Jeżeli policzyć czas korzystania z rowerów, to każdym z nich Lublinianie jeżdżą średnio 22 min. i 40 sek., pokonując dystans 1,49 km. Najpopularniejsze stacje wynajmu znajdują się w Śródmieściu. Znajdują się przy ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka , przy ul. Zana / ZUS i przy Placu Wolności.

Wzrastająca ilość użytkowników oraz pochlebne relacje osób korzystających z rowerów powodują, że miejscy urzędnicy już myślą o postawieniu kolejnych wypożyczalni. -Widząc jak projekt spodobał się mieszkańcom już dziś mogę zadeklarować jego przyszłe rozszerzenie, kolejne stacje i kolejne rowery – mówił Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

(fot. lublin112)
2014-09-30 16:13:26

7 komentarzy

 1. Średni czas wskazuje na to, że przeciętne wypożyczenie jest płatne 🙂

  • Ale już nie przesadzajmy. 1zł to jakbyś nic nie zapłacił 😉

   • A kto tu coś przesadza? Po prostu stwierdzam fakt. Mogę pogratulować sobie i innym mieszkańcom, że mamy w mieście taką wypożyczalnię a usługodawcy-zainteresowania ofertą 🙂

    • może i fakt, ale rower miejski musi zarobić na obsługę operatora systemu lub na nowe drogi rowerowe,

     1,40zł kosztuje bilet 30 minutowy (z przesiadkami) i to ulgowy, a normalny? 2,80zł więc samo przez się – taniej wychodzi 🙂 za 1zł 60min jazdy

 2. ja być obca krajowca, ale znać polska prawo i obyczaje

  Ja też być slaba klient, ale być wypożyczać wielocyped 12 razy i być kontent z uslugów.
  Ja nawet postulować postawienia stcja kolo market Lidlowy na Kunickiego street, to by on nie musieć zapitalać na stancja od stacja PKP, ani od Mickiewicz street.

 3. szkoda że nie ma punktu z rowerami pod pocztą, albo na Placu Litewskim.

 4. Postuluję o punkt pod Makro 🙂

Z kraju