Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie samochodu osobowego, dostawczego i autobusu na skrzyżowaniu w Lublinie (zdjęcia)

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, było przyczyną zderzenia trzech pojazdów na jednym z lubelskich skrzyżowań. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 14 na ul. Bohaterów Września w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Zelwerowicza zderzyły się trzy pojazdy: Samochód osobowy, samochód dostawczy i autobus komunikacji miejskiej. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem mężczyzna jechał od strony obwodnicy i wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Zelwerowicza. Wymusił jednak pierwszeństwo przejazdu na dostawczym renaulcie, który poruszał się z naprzeciwka. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Wytrącony z toru jazdy renault uderzył jeszcze w autobus.

Z przekazanych nam informacji wynika, że w podróżujące pojazdami osoby nie doznały poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. nadesłane – Karol, Adrian, m.)

20 komentarzy

 1. Coś ten Zelwerowicz felerny…trza by zmienić patrona

  • BRAKOWAŁO JESZCZE MOTOCYKLISTY, ROWERZYSTY, NIEPEŁNOSPRAWNEGO NA WÓZKU I MŁODZIEŃCA NA ELEKTRYCZNEJ HULAJNODZE – I BYŁBY CAŁY PRZEKRÓJ POJAZDÓW.

  • NIe felerny tylko długi, większa szansa, że gdzieś ktos w coś, kogoś puknie przy tylu wyjazdach z osiedli.

 2. A już myślałem że to ten **** z MPK wymusił jeżdżę codziennie po Lublinie i to co wyprawiają te matoły to się w głowie nie miesci. Ok wiem inni kierowcy wcale nie lepsi wiadomo że nie wszyscy, i nie wrzucam ty wszystkich do jednego worka.
  Chodzi głównie o to że kierowcy mpków łamią notorycznie przepisy ruchu drogowego i nikt z tym nic nie robi. Ostatnio pan i władca drogi z MPK wymusił mi pierwszeństwo policja na sąsiedniej ulicy nic z tym nie zrobiła.?? Czy kierowcy MPK to mają jakieś specjalne prawa i mogą wszytko zasady to ich nie obowiązują?

  • tak, a o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Hmm ciekawe dlaczego wymusił pierwszeństwo? Może dlatego że nikt nie chciał wpuścić autobusu?
   Widzę że odzywają się w większości kierowcy którzy myślą że są władcami dróg, jadą sobie pojedynczo samochodami i są zadowoleni. Dla mnie to kwestia tego czy zdążę na przesiadkę, na inny autobus. Mam wrażenie że tylko kierowca osobówki ma prawo być wszędzie na czas a w autobusie przecież jedzie zazwyczaj kilkadziesiąt osób którym też się spieszy i chcą być na czas. Nie pochwalam łamania przepisów, ale myślę, że wystarczyło by więcej wzajemnego zrozumienia i uprzejmości na drodze, czasami pomóc kierowcy autobusu, przepuścić albo zostawić więcej miejsca na manewr

   • Czytanie ze zrozumieniem się kłania ?

   • To nie możesz wyjść na wcześniejszy autobus ?? I tak masz bardzo dużo czasu skoro wybierasz na dojazdy autobusy…

    • Myślisz że mam wybór? Nie mam samochodu, nie mam tyle kasy na utrzymanie. Mogę wyjść na wcześniejszy autobus (i tak robię) ale tu nie o to chodzi. Co z tego że nawet pojadę wcześniejszym jak po drodze znajdzie się inteligentny kierowca osobówki albo dostawczaka i na wąskiej ulicy zablokuje ruch albo zatoczkę? a juz nie raz się zdarzyło coś podobnego. Przy długiej trasie robi się już z tego spore opóźnienie. Potem hejt na kierowców mpk bo się nie chcą mieć opóźnień i się śpieszą, jeżdżąc prawie na czerwonym itp

   • No i masz rację, ja nie mówię że nie dlatego do czasu wpuszczałem mpki. Sam jeżdżę zawodowo i wiem że oni też dostają kary za spuznienia i w ogóle jest ciśnienie na czas jak wszędzie. Magnesy w ciężarówkach nie biorą się z nikąd, ale wpierd@l@nie mi się przed maskę praktycznie gdy ja już mam zielone to trochę przesada.

    • Nie ma kar za opóźnienie. Nikt by wtedy nie pracował bo to jest niemożliwe żeby nie było opóźnień

   • kierownik paleciaka

    a jak to się ma do „przelatywania” empeków na „trzeciej fazie zielonego”? (na czerwonym- gdybyś nie ogarnął ) co jest nagminne. To też wymaga zrozumienia dla kierowców mpk? I żeby było jasne, zawsze wypuszczam autobus z zatoczki (o ile pan i władca z mpk włączy kierunkowskaz) i nawet zdarza mi się puścić autobus z lewoskrętu mimo że mam pierwszeństwo.

  • No tak w tym wypadku kierowca przepisów nie złamał ale pod tymi **** kryje się jakieś wyzwisko na niego. A może to ten co jeździ zgodnie z przepisami? ?

  • Panie Npp a może to się tylko panu wydaje że nie jeżdżą z przepisami? Może wartało by samemu przeanalizować które przepisy nieświadomie przeinaczył pan pod swoją wygodę?

   • No niestety nie wydaje mi się bo gdy ja już mam zielone ruszyłem już a z przeciwnej strony wjeżdża mi MPK to z tego co się orientuję to już jakiś czas ma czerwone?
    Zresztą niewiem czy pan kojarzy lewoskret z solidarności w dolna 3 maja, codziennie zdarza się tak że Pan kierowca MPK skręca właśnie w lewo ale 3 mają stoi w korku i Pan zamiast czekać blokuję przejazd bo zostaje na środku drogi, czy to jest zgodne z przepisami. Pozatym pasowało by pomyśleć wcześniej czy się zmieci tak żeby nie utrudniać innym jazdy, no ale po co jemu się spieszy i innych to ma głęboko gdzieś bo on czeka to inni też mogą

  • NPP ale poza tobą reszta rodziny zdrowa umysłowo, to tylko tak z ciekawości.

 3. bęc mecedes e600

  odezwał się wybitnie kulturalny znawca prawa o ruchu drogowym i istota o nienagannym wychowaniu. całośc spod budki z piwkiem

  • Nic nie mówiłem że jestem znawca
   Chodzi mi przede wszystkim o to że kierowcy mpków to tak trochę poza prawem, na innych kierowców policja jakas bardziej wyczulona jest, łapią i wystawiają mandaty za to za co kierowcy mpków mandatu nie dostaną bo oni przepisy łamać mogą bez konsekwencji

 4. W mieście komunikacja miejska jest priorytetem a mistrzowie kierownicy w osobówkach to zło konieczne

 5. TROCHE SZACUNKU DLA UZYTKOWNIKOW DROGI KTURZY WYKONUJA SWOJA PRACE…. JA JUZ NIE PRACUJE W TYM ZAWODZIE ALE MAM RESPEKT.

Z kraju