Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie pojazdu osobowego z rowerzystą. Oboje kierujący dostali po mandacie

Wczoraj po południu w Krasnobrodzie doszło do zderzenia pojazdu osobowego z rowerzystą. Kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala na badania. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń. Policjanci ukarali mandatem, tak kierującą pojazdem osobowym, jak i kierującego rowerem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Krasnobrodzie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z rowerzystą na ul. Sanatoryjnej.

Policjanci na miejscu ustalili, że dwoje rowerzystów jechało w kierunku Jacni. Za nimi poruszała się kierująca osobówką. Kobieta wyprzedziła rowerzystkę i kontynuowała ten manewr wyprzedzając drugiego z cyklistów. Wówczas rowerzysta zasygnalizował skręt w lewo i rozpoczął manewr. Siedząca za kierownicą osobówki 42-latka z gminy Adamów nie zdążyła bezpiecznie zareagować, w wyniku czego cyklista uderzył w samochód.

65-letni mieszkaniec Krakowa podróżujący rowerem został przewieziony do szpitala na badania. Na szczęście okazało się, że poza niegroźnymi dla jego zdrowia potłuczeniami nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Do zderzenia cyklisty i osobówki doszło na skrzyżowaniu. 65-latek za spowodowanie kolizji, której przyczyną było nieprawidłowe zasygnalizowanie manewru skrętu w lewo otrzymał mandat karny. Mandatem została ukarana także kierująca osobówką. Popełniła ona bowiem wykroczenie drogowe polegające na złamaniu zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu.

(fot. Policja Zamość)

16 komentarzy

 1. Rowery na pola.

 2. ” rowerzysta zasygnalizował skręt w lewo”

  „nieprawidłowe zasygnalizowanie manewru skrętu w lewo”

  Jedno przeczy drugiemu. A poza tym, co to za wykroczenie „nieprawidłowe sygnalizowanie” – jest takie coś w taryfikatorze?

  • Ty sam sobie przeczysz w komentarzach i żyjesz, w kółko sobie sam odpisujesz heheheh już cię dużo ludzi tu ignoruje hehehehehe czego nie rozumiesz zasygnalizował, ale źle to zrobił, masz jakiś problem z rozumieniem?

  • Rowerzysta tak jak tysiące posiadaczy blachosmrodów zasygnalizował w trakcie skrętu zamiast odpowiednio przed.

  • 150m przed skrętem nie włączył kierunku 😉

 3. A mogli się dogadać dzbany.

  • Faktycznie jesteś głąbem czy tylko prowokujesz?
   Kto i z kim miałby się dogadać?
   Przecież poszkodowany rowerzysta został przewieziony do szpitala.
   Na szczęście skończyło się na tym, że nie było poważniejszych obrażeń.
   Ale jak wyobrażasz sobie „dogadanie się”?
   Pani kierowca miała pojechać do szpitala w celu „dogadania się”?

 4. Dzban to ten stary łeb z Krakowa

 5. Dwie pieczenie na jednym ogniu, pardon, skrzyżowaniu…

 6. Franiu ja pisałem że mnie kiedyś uczono że obowiązkowe wyposażenie roweru to też i lusterko w rowerze nie tylko dzwonek czy odblask -co ty na to?

  • kiedyś może tak,, wg obecnie obowiązujących przepisów lusterko nie jest wyposażeniem obowiązkowym roweru

 7. Winnego policja zawsze znajdzie w tym przypadku znalazła dwóch i kasa się zgadza

 8. sama sygnalizacja nie upoważnia do skrętu , reakcja Policji prawidłowa , nie wystarczy reke podnieśc by skręcić to samo dotyczy kierunkowskazu oboje kierujący popełnili wykroczenia i zostali ukarani nie wystarczy właczyć by skręcić , sygnalizacja do nieczego nie upoważnia to tylko informacja

 9. Kierująca samochodem jak przyjęła mandat za to co w artykule, to ma problem z przepisami, nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniach pojazdów silnikowych, a rower takowym nie jest, więc przyjęła mandat za frajer

Z kraju