Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie karetki z toyotą. Trwa ustalanie, który kierowca zawinił

Karetka, która wczoraj zderzyła się z toyotą, jechała na sygnale. Poszkodowani, którzy trafili do szpitala, nie odnieśli większych obrażeń.

Policjanci ustalili już więcej szczegółów dotyczących wtorkowego zderzenia karetki pogotowia ratunkowego z samochodem osobowym. Miało ono miejsce około godziny 16 na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i Norwida w Puławach. Jak już informowaliśmy, cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Troje z poszkodowanych znajdowało się w karetce, jedna podróżowała toyotą.

Wiadomo również, że karetka miała włączone sygnały błyskowe wyjechała z ul. Norwida na ul. Lubelską. W tym czasie od strony Lublina nadjechała kierująca toyotą kobieta. Doszło do zderzenia pojazdów. W karetce oprócz załogi nikogo więcej nie było, ratownicy dopiero jechali do pacjenta.

Po badaniach w szpitalu okazało się, że obrażenia poszkodowanych nie są poważne i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Zarówno kierujący karetką, 29-letni mieszkaniec Puław, jak i kierująca toyotą 37-letnia mieszkanka Puław byli trzeźwi. Teraz trwa ustalanie, dokładnych przyczyn zdarzenia.

(fot. policja)
2018-01-24 14:23:49

14 komentarzy

  1. Samochód uprzywilejowany ma obowiązek się dostosować do przepisów ruchu drogowego i nawet jak jechał na tzw.bombach to i tak jego wina będzie jeśli złamał przepis ustąpienia pierwszeństwa przejazdu…Chyba ze by nią jechała nasza pani Broszka…

  2. Ostatnio to Puławy 112

  3. Kierująca z tych co to jej autobusy zajeżdżają drogę wyjeżdżając niespodziewanie z zatoki, czy też piesi rzucają się jej pod pojazd na PdP. Czyli: Ja jadę i mam wszystko i wszystkich pozostałych w nosie.

  4. Kto pierwszy napisze „znowu kierującA” ?

  5. kierujacA i wszystko w temacie……

  6. Ostatnio to norma – widziałem jak pogotowie chciało przejechać przez skrzyżowanie to Ci co mieli zielone nic sobie z tego nie robili i karetka musiała się zatrzymać i poczekać… nie życzę tym wszystkim kierowcom aby to ich kiedyś wiozła karertka, która co chwile się zatrzymuje przez takich kierowców.

  7. „No jechałam normalnie ,a tu nagle karetka na sygnale nie wiadomo z kąd się wzięła …gdzie ci kierowcy karetek tak się spieszą ? …no gdzie pytam się ?

  8. Szkoda chłopaka…

  9. Zauważyłem że kobiety często jeżdżą ze słuchawkami w uszach, może i teraz tak było.

  10. A ja się pytam: dlaczego karetka w Puławach ma logo Wojewódzkiej Stacji Pogotowia SP ZOZ z Lublina??? Przecież to inne rejony działania.

Z kraju