Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie hondy z karetką na skrzyżowaniu. Dwie osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Dwie osoby trafiły do szpitala na skutek zderzenia samochodu osobowego z karetką w Lublinie. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 16 na rondzie Wincentego Pola w Lublinie. Na skrzyżowaniu ulic Związkowej, Elsnera, Choiny i Szeligowskiego zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i karetka transportowa należąca do prywatnej firmy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, karetka poruszała się z uruchomionymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Kiedy jej kierowca jechał w stronę ul. Szeligowskiego, dla jego kierunku jazdy było czerwone światło. Z kolei kierująca hondą kobieta poruszała się w kierunku ul. Związkowej. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Pasażera z hondy oraz pacjenta z karetki przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.

fot. lublin112, nadesłane – Jarosław, Karola, Adrian, Michał, Długi)

45 komentarzy

 1. Prywatna firma zajmującą się transportem sanitarnym. Ciekawe ile godzin był kierowcą za kółkiem?

  • Tak się składa że znam kierowcę i przejeździł więcej godzin na samej karetce niż co po niektórzy swoim prywatnym samochodem.

  • Ile by nie przejeździł. Co to zmienia w temacie katastrofalnej głupoty kobiet za kierownica? Zawsze znajdzie się jakaś baba która nie ustąpi pojazdowi uprzywilejowanemu. Wszyscy mogą tylko ona biedna nie.

  • Gość,a ile ma mieć?Tyle co Kpt.Wrona lotów?I co?Karetce na bombach z sygnałami się ustępuje i umożliwia przejazd (innym też) Co za społeczeństwo,normalnie nie wierzę w te wpisy.Politycznie to was „popisowało”a dla normalnych „poj….ło’.

 2. Witajcie
  Przeczytajcie to sobie i zakończcie dyskusję .Proszę zwrócić szczególną uwagę na zapis „…..pod warunkiem szczególnej ostrożności….”
  Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów. Oznacza, to że kierującego takim pojazdem nie obowiązują m. in. ograniczenia prędkości, może wjechać „pod prąd”, wyprzedzać w miejscach gdzie obowiązuje taki zakaz, czy wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

  Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się. Obowiązek ułatwienia przejazdu dotyczy także pieszych znajdujących się na drodze. Oznacza to, że stojący w korku kierowcy powinni rozjechać się na boki, wjechać na pas zieleni lub zjechać na pobocze, a pojazdy znajdujące się w ruchu powinny zmienić pas, tak żeby jak najszybciej przepuścić pojazd uprzywilejowany. Piesi natomiast powinni powstrzymać się od przejścia na drugą stronę ulicy, nawet jeżeli maja zielone światło lub już znajdują się na przejściu.

  Należy również pamiętać, o zakazie wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego w obszarze zabudowanym
  Więc wiem z doświadczenia że zawsze w takich przypadkach jest bardzo duży problem we wskazaniu winnego.

 3. Prywatna firma i bylejakie, plastikowe syreny. Co z tego, że według faktu jechał na „sygnałach świetlnych oraz dźwiękowych” jak mogą być praktycznie niesłyszalne na ulicy. Z tym jest w Polsce plaga i prawie nikt na to nie zwraca uwagi.

  • Co racja to racja
   ..stara poczciwa Zura robiła lepsze halo na drodze a nie te nowe popierdułki rodem z dziecięcych zabawek

 4. Skoro to firma prywatna to dlaczego na ambulansie są oznaczenia państwowe ratownictwo medyczne? Może pora zrobić z tymi podszywającymi się pod PRM firmami porządek!

Z kraju