Zdenerwowała go dziewczyna. Wyżył się na wiatach przystankowych, strzelając w nie z broni pneumatycznej

Młody mieszkaniec gminy Żyrzyn narobił strat na 40 tys. złotych uszkadzając 8 wiat przystankowych. Młody mężczyzna tłumaczył policjantom, że musiał odreagować po kłótni z dziewczyną.

W drugiej połowie sierpnia policjanci z Kurowa otrzymali zgłoszenie o zdewastowanych wiatach przystankowych na terenie gminy Żyrzyn. Przedstawiciel Urzędu Gminy powiadomił, że w miejscowościach – Żyrzyn, Strzyżowice, Kośmin, Borysów i Osiny nieznany sprawca zniszczył 8 przeszkolonych wiat.

Wstępnie straty zostały wycenione na 40 tysięcy złotych. Podczas oględzin miejsc zdarzenia funkcjonariusze stwierdzili, że wiaty najprawdopodobniej zostały uszkodzone w wyniku ostrzelania z broni pneumatycznej i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Po kilku dniach mundurowi ustalili, że sprawcą zdarzenia może być 22-latek z gminy Żyrzyn. Policjanci zabezpieczyli u niego broń pneumatyczną, a także przesłuchali mężczyznę w charakterze podejrzanego. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia.

22-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumacząc, że zrobił to, bo chciał odreagować kłótnię z dziewczyną. Za skutki takiego „odreagowania” przyjedzie mu teraz odpowiedzieć przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Puławy)

29 komentarzy

  1. Po co się kłócić idźcie do myśliwych na święto hubertusa zobaczycie co ludzie mają w głowach a mają karabiny nie wiatrówki i pozwolenia na broń palną po obserwacji będziecie myśleć że dresiarz z PKS jest mądrzejszy

  2. Litości, co za tytuł. Od razu usprawiedliwienie chłopaczka.To ,że takie było jego tłumaczenie, nie oznacza że taki był powód. Po prostu postrzelał sobie do wiaty, bo chciał zobaczyć, jak fajnie tworzywo się sypie, chciał wypróbować swoją zabawkę, myślał że go nikt nie złapie, może się przed kimś popisywał. Może wcześniej bazgrał napisy i nikt go za to nie ścigał ,a więc czuł się bezkarny.Wiaty przystankowe to miejsca gdzie kwitnie życie towarzyskie młodzieży. A tłumaczenie”bo mnie dziewczyna zdenerwowała” bierze się stąd, że pajace myślą, że to jest społecznie akceptowane- jak panna cię zdenerwuje, to trzeba to pokazać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi