690 680 960

Zdemolowali zaparkowane auta. Straty to niemal 20 tys. złotych (zdjęcia)

Uszkodzili łącznie sześć zaparkowanych pojazdów na jednym z parkingów w Białej Podlaskiej oraz wiatę przystankową. 17-latek i jego 20-letni kolega za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed sądem, grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę na jednym z parkingów w Białej Podlaskiej nieznani sprawcy uszkodzili sześć samochodów. Wandale wybili w pojazdach szyby. Sprawcy zniszczyli również wiatę przystankową. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 20 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcami wszystkich zdarzeń są te same osoby. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzewanych o udział w sprawie.

Kilka godzin po zgłoszeniach w ręce policjantów wpadł 17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jego kompan, 20-latek z gminy Wisznice, trafił do policyjnego aresztu następnego dnia.

W trakcie rozmowy z zatrzymującymi ich policjantami wynikało, że do swojego procederu wykorzystali młoteczki służące do awaryjnego wybicia szyb w autobusach komunikacji miejskiej.

Młodzieńcy usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Dzisiaj obydwaj doprowadzeni zostaną do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

24 komentarze

 1. patologia z 500+. Tak rodzi się bandyterka.

 2. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Zniewieściali, czyli po polsku takie… rodzinne pasożyty na utrzymaniu rodziców

 3. Dlatego uważam że ludzie z Białej wyjeżdżając po za wieś powinni nić paszporty.

 4. Fantastyczne jest to że natura na drodze ewolucji wyposażyła człowieka w mechanizm że sam nie zdaje sobie z tego sprawy że jest durniem. Podsycana od małego religia katolicka jeszcze potęguje to doznanie twierdząc że wszystko są wobec siebie równi. Dobrze że życie później to weryfikuje. Uwaga teraz będzie spolier TAK TYCH DWÓCH TO MIEJSCOWE GŁUPKI.

 5. Dwóch cwaniaczków Sebixów. Mówi się że stop mowie nienawiści. Fakt. Ale tutaj w tym przypadku należy się spuszczenie porządnego wp….olu. tak żeby spodni przez miesiąc na d…nie włożyli. Nie ma usprawiedliwienia na takie czyny. Potem gadanie rodziny, że on tego nie chciał, bo był pijany, bo ma depresję i bla bla bla Bóg wie co jeszcze. Ludzie którzy mają takie problemy mają więcej pokory w sobie. Powinni naprawić teraz szkody właścicielom tych pojazdów no i pójść za kratki na te 5 latek tak dla przykładu. Ale znając życie dostaną dozór.

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ