Wtorek, 23 czerwca 202623/06/2026
690 680 960
690 680 960

Zdemolowali zaparkowane auta. Straty to niemal 20 tys. złotych (zdjęcia)

Uszkodzili łącznie sześć zaparkowanych pojazdów na jednym z parkingów w Białej Podlaskiej oraz wiatę przystankową. 17-latek i jego 20-letni kolega za swój czyn odpowiedzą wkrótce przed sądem, grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę na jednym z parkingów w Białej Podlaskiej nieznani sprawcy uszkodzili sześć samochodów. Wandale wybili w pojazdach szyby. Sprawcy zniszczyli również wiatę przystankową. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 20 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcami wszystkich zdarzeń są te same osoby. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzewanych o udział w sprawie.

Kilka godzin po zgłoszeniach w ręce policjantów wpadł 17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jego kompan, 20-latek z gminy Wisznice, trafił do policyjnego aresztu następnego dnia.

W trakcie rozmowy z zatrzymującymi ich policjantami wynikało, że do swojego procederu wykorzystali młoteczki służące do awaryjnego wybicia szyb w autobusach komunikacji miejskiej.

Młodzieńcy usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Dzisiaj obydwaj doprowadzeni zostaną do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdemolowali zaparkowane auta. Straty to niemal 20 tys. złotych (zdjęcia)

Zdemolowali zaparkowane auta. Straty to niemal 20 tys. złotych (zdjęcia)

Zdemolowali zaparkowane auta. Straty to niemal 20 tys. złotych (zdjęcia)

Zdemolowali zaparkowane auta. Straty to niemal 20 tys. złotych (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

24 komentarze

  1. Już widze tą „surową karę ” wymierzoną przez sąd

    • No i bardzo dobrze. Za wygłup po pijaku chciałbyś młodym ludziom 5 lat marnować?

      • Po to są zawiasy. Jak odwalą coś kolejny raz to za kraty i po sprawie.

      • Wygłupy po pijaku? Przede wszystkim powinni zwrócić za szkody. Niech sprzątają ulice, odśnieżają chodniki.

  2. Ocena: 0

    W lubelskim przed własnym zdaniem powiedz ”amen”, bo do piekła polecisz haha

  3. Ocena: 0

    Ach ta dzisiejsza młodzież – zdemoluje a później się przyznaje tak bez bicia po stopach na komisariacie? Dziwne czasy – kiedyś bili i prawie nikt schwytany do niczego się nie przyznawał. Ale czego się spodziewać po młotkach ,którzy ubierają się jak ubierają do tego są zniewieściali. 😉

    • ⭐⭐⭐☆☆☆
      Ocena: 0

      Kiedyś szyby wybijało się ręka a teraz młotkiem to co będzie za kilka lat? W więzieniach potrzeba takich zniewieściałycha osobników ?

    • Do tego pewnie zmagają się z depresją.

  4. Głosowaliście na Putina to macie patologię

  5. jak sobie pięknie szyję wydziarał, od razu +5 w barach i w gaciach. co za z.eb!

  6. PATOLOGIA!

  7. w swoje puste łby mogli postukać się tymi młoteczkami

  8. Ocena: 0

    Myślę że poszkodowani byli by znacznie bardziej usatysfakcjonowani ,gdyby sąd zadbał o to żeby sprawcy pokryli im straty których narobili w bardziej wymierny materialnie sposób , a nie tylko „grozi im do 5 lat ” .”Sprawiedliwość ” w wykonaniu naszych sądów wygląda tak ; Skazujemy i ew.zamykamy w ZK.bandytę ,złodzieja ,a straty których narobił mało nas interesują ,niech poszkodowany ich skarży z powództwa cywilnego ,wnoszac oczywiscie odpowiednie opłaty sądowe .Każdy kto kiedykolwiek korzystał z naszego ” wymiaru sprawiedliwosci ” wie że ze sprawiedliwoscią to ta „firma ” ma nie wiele wspólnego

  9. A Ty czarnuchu śmiesz głos podnosić w tym wieku każdy zrobił coś, złego .Jednego, złapali drugiego nie i nie jeden profesor prawa ma na sumieniu jakiś występek z młodości. Patologia to ty a ja nie jestem ich znajomym tylko rozsądnym człowiekiem i nie wolno pisać na każdego że jest patologią bo zrobił coś złego w młodym wieku

  10. a moze glowki potraktowac owym mloteczkiem ale szkoda energii na sieczke

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia