Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zbudowali kładkę, aby mieszkańcy nie musieli chodzić po torach. Dziś została uroczyście otwarta (zdjęcia)

Gotowa jest już kładka nad linią kolejową w Lubartowie, która połączyła ulice Sienkiewicza i 3 Maja. Mieszkańcy nie będą już musieli korzystać z dzikich przejść co stwarzało spore zagrożenie.

W piątek, w Lubartowie, miało miejsce uroczyste otwarcie kładki dla pieszych. Powstała ona nad przebiegającą przez miasto linią kolejową i stanowi połączenie ulic Sienkiewicza i 3 Maja. W uroczystości wzięły udział władze miasta, województwa oraz przedstawiciele PKP.

Jak zaznaczano, kładka poprawi bezpieczeństwo mieszkańców a także osób poruszających się pociągami. W tej okolicy nie było bowiem nigdzie w pobliżu bezpiecznego przejścia przez szlak kolejowy, a mieszkańcy korzystali z dzikich przejść co stwarzało spore zagrożenie. Wszystko dlatego, że m.in. jest tam ograniczona widoczność a linia biegnie po łuku.

Plany realizacji tej inwestycji powstały już kilka lat temu. Jednak dopiero niedawno przełożyły się na konkretne działania. Kładka ma 50 metrów długości i została oświetlona energooszczędnymi lampami. Dzięki temu, że tory znajdują się w zagłębieniu terenu, z jednej strony wejście znajduje się bezpośrednio z poziomu gruntu, z drugiej powstały schody i pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Wybudowano też liczące ponad 420 metrów ciągi pieszo-rowerowe.

Budowa kładki kosztowała ponad 8 mln zł, z czego ponad 5 mln zł to wsparcie z Funduszy Europejskich.

Zbudowali kładkę, aby mieszkańcy nie musieli chodzić po torach. Dziś została uroczyście otwarta (zdjęcia)

fot. UMWL

Autor: redakcja

20 komentarzy

  1. Dzie PiS tam sukcesy.

  2. W ci sło nie było !??? ale ja bym jej wylizałłłł

  3. tułający sie wiecznie otwiera kładkę a nigdy nie pracował po za zakrystią , buhahahahaha

  4. Sylwek najbardzie zasłużony. Rany boskie…

  5. Co oni uwaźają ludzi za idiotów ciągle się wystawiają zamiast zająć się pracą.

  6. Na tej kładce ledwo się zmieścili ci co przecinają wstęgę ale zabrakło tego w czerwonym bereciku i pokropku, ludzie zacznijmy żyć normalnie zbudowali to chwała im zwłaszcza że ok 70% to środki UE i dość już robienia takiego cyrku.

  7. A gdzie kropidło?

  8. Kładka łączy bezpośrednio Al. Zwycięstwa i Spacerową. Przecież kudłaty palcem nie ruszył przy tej kładce. Lansik. No i jak to! Pisowcy reklamują się przy kładce na którą dała ta zła UE ?! Niech teraz wybudują dojścia do kładki bo po deszczu może być ciężko od garaży czy osiedla królów. No i nie ma ani jednej kamery na obiekcie!

  9. Kładka powinna nosić imię Braci Kaczyńskich i obowiązkowo na kładce wystawia przyjaźni Izraelsko Ukrainśko Polskiej (taka najlepsza)

Dodaj komentarz