Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się kolejna Mundurowa Majówka. Służby zaprezentują swój sprzęt, będzie też szereg innych atrakcji

W niedzielę, 19 maja, na parkingu przy Środowiskowym Centrum Wsparcia w Kraśniku odbędzie się Mundurowa Majówka. Na uczestników czekać będzie szereg atrakcji. Przedstawiamy szczegóły wydarzenia.

Mundurowa Majówka w Kraśniku rozpocznie się o godz. 14:00. Miejscem rodzinnego pikniku będzie parking przed budynkiem Środowiskowego Centrum Wsparcia przy al. Niepodległości. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z pracą policjantów, strażaków, medyków i żołnierzy, jak też obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt.

Wiadomo już, że zaprezentują się m.in.: 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana, 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku, Komenda Powiatowa PSP w Kraśniku, Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Kraśniku, Klub Strzelecki Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Nadleśnictwo Kraśnik, Krajowa Administracja Skarbowa, Służba Więzienna Zakład Karny w Opolu Lubelskim, Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku, Lubelska Krótkofalarska Sieć Ratunkowa oraz Grupa Rekonstrukcyjno Historyczna im. płk Tadeusza Zieleniewskiego.

Przewidziano wiele atrakcji, dla najmłodszych uczestników czekać będą m.in. wata cukrowa, popcorn, dmuchaniec, fotobudka czy też balony. W programie są również pokazy Służb Mundurowych, pokaz grupy Rekonstrukcyjno Historycznej im. płk Tadeusza Zieleniewskiego w Majdanie Obleszcze oraz strażacki tor przeszkód.

Na wydarzenie zapraszają Starosta Kraśnicki Zbigniew Dżugaj oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym Mundurowej Majówki.

Zbliża się kolejna Mundurowa Majówka. Służby zaprezentują swój sprzęt, będzie też szereg innych atrakcji

12 komentarzy

 1. Wolny Albatros

  Lubelskie to pewnie na otwarcie jakieś nabożeństwo na kolanach otworzy tą imprezkę xD

 2. Studętkom jezdem i myślem, że...

  Zbliża się kolejna Mundurowa Majówka, taka „moda”, taki „klimat”.

 3. Wieśniak (w gumofilcach z ostrogami)

  Zbliża się kolejna Mundurowa Majówka. Służby zaprezentują swój sprzęt, będzie też szereg innych atrakcji
  I pomyśleć, że wszystko to dzięki Putinowi, bo wcześniej nie było takich demonstracji siły i gotowości

 4. Rachmistrz obywatelski

  Było nie wysyłać nowo wyżebranych na kredyt amerykańskich i koreańskich czołgów na Ukrainę, to mielibyście jeszcze większe zainteresowanie tymi pokazami

 5. A widział ktoś Abramsa, albo K2 Black Panther na takiej majówce w Polsce ?
  Żeby chociaż jakiś rozbity nam Ukraina oddała. Byłoby co pokazywać na takich majowych imprezach

 6. Czesi przestają przyjeżdżać na zakupy do Polski. Nieformalny wskaźnik referencyjny sytuacji gospodarczej. Wszystko wraca do „normy”. Pełzająca drożyzna. Prawdziwy efekt Tuska.
  Warto podjąć refleksję: nowy spot KO – czy przedstawia wizję Polski, filary strategii, założenia, efekty pracy? Nie, to znowu anty-PIS. Narzuca emocje w miejsce rozumu. I psychologia: efekt projekcji-przypisywanie innym własnych, negatywnych zachowań. To Tusk jest prorosyjski.
  Zarząd portu w Gdańsku unieważnił przetarg na głębokowodny terminal zbożowy. Jak na komendę – tak samo postąpił port w Gdyni. Dlaczego? Bo terminal zbożowy powstaje w Mukran/DE, 130 km od Świnoujścia. Działania skoordynowane. Drodzy Polacy, rząd Tuska realizuje interes Niemiec.

Dodaj komentarz