Zbigniew Ziobro: „Wypowiemy Konwencję Stambulską, która kieruje się ideologią” (wideo)

Podczas sobotniej konferencji prasowej minister sprawiedliwości zapowiedział wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Zbigniew Ziobro zaznaczył, że polskie prawo chroni kobiety przed przemocą lepiej niż Konwencja Stambulska.

W sobotę podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro poinformował, że w poniedziałek zostanie złożony wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. Konwencji Stambulskiej. Jednocześnie minister sprawiedliwości zaznaczył, że polskie prawo jest wzorcowe jeśli chodzi o standardy ochrony kobiet przed przemocą.

Zbigniew Ziobro powiedział, że w Konwencji Stambulskiej są zapisy o charakterze ideologicznym, które nie mogą być zaakceptowane, co więcej dodał minister są one szkodliwe.

Minister sprawiedliwości wyjaśnił, że polskie prawo spełnia wszystkie standardy w zakresie ochrony praw kobiet przed przemocą i ochrony ofiar przemocy domowej.

– Prosiłbym o nieuleganie propagandzie środowisk lewicowych i feministycznych, która głosi, że kto jest przeciw konwencji stambulskiej jest przeciwko chronieniu ofiar. To jest zwyczajne kłamstwo. Bierzmy pod uwagę faktyczne działania, a nie słowa i wtedy zobaczymy, kto realnie podejmuje kroki by podnieść w polskim prawie standardy ochrony kobiet i dzieci przed przemocą – zaapelował Zbigniew Ziobro.

– Platforma Obywatelska wykorzystuje kobiety do wojny ideologicznej. Konwencja Stambulska ratyfikowana przez PO nakazuje demoralizację dzieci, zmusza do promowania ideologii gender, łamie polską Konstytucję. Rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził natychmiastową izolację sprawcy przemocy domowej od ofiary, stworzył kompleksowy system pomocy pokrzywdzonym, podwyższa kary dla sprawców ciężkich przestępstw. STOP ideologii – STOP konwencji stambulskiej! TAK dla realnych działań, TAK dla surowych kar dla przestępców, TAK dla pomocy ofiarom przemocy – napisał na Twitterze Marcin Romanowski wiceminister sprawiedliwości.

 

 

Szkolenia dla policjantów

Kilka dni temu Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o trwających szkoleniach dla funkcjonariuszy policji oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Dzięki zajęciom będą odpowiednio przygotowani do udzielenia natychmiastowej pomocy ofiarom przemocy domowej. Zajęcia online zorganizowano z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości przy współpracy z Komendą Główną Policji oraz Komendą Główną Żandarmerii Wojskowej.

Dzięki ustawie antyprzemocowej Policja i Żandarmeria Wojskowa otrzymują skuteczne narzędzie, aby móc natychmiast odizolować sprawcę od ofiary. Prowadzone szkolenia przygotują tysiące policjantów i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do prawidłowej realizacji uprawnień przyznanych im ustawą z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw.

Na mocy nowych przepisów służby mogą wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie, stwarzającej zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby dotkniętej tą przemocą, nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Ustawa antyprzemocowa

Przyjęta przez Sejm ustawa antyprzemocowa, która została przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości, umożliwia natychmiastową pomoc potrzebującym, którzy nie będą już musieli czekać na interwencję kilka tygodni lub miesięcy, jak zdarzało się to do tej pory, gdy konieczne było oczekiwanie na decyzję sądu. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w których ofiary przemocy są zmuszone do życia pod jednym dachem z prześladowcą lub muszą szukać schronienia poza własnym domem.

Winny stosowania przemocy dostanie natychmiastowy nakaz opuszczenia mieszkania, który będzie obowiązywać przez 14 dni, a na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres. Uprawnienia do wydawania takiego nakazu zostały przyznane właśnie policji i Żandarmerii Wojskowej.

Nakaz opuszczenia mieszkania będzie egzekwowany, łącznie z możliwością użycia środków przymusu, bez względu na ewentualne twierdzenie sprawcy, że nie ma dokąd się wyprowadzić. Funkcjonariusz wskaże mu placówki zapewniające miejsca noclegowe, a także takie, gdzie np. można rozpocząć leczenie od uzależnień będących przyczyną przemocy domowej. Wobec sprawcy przemocy będzie można również wydać zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

(fot. wideo Ministerstwo Sprawiedliwości)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Niech pije, niech bije, byle gacie na płocie wisiały.

 2. Co za durnie…..

  • No jak możesz. Siostrzenica nigdy w dziób nie dostała. Nawet od byłego, niedoszłego, obecnego, przyszłego… qrde można się pogubić. No więc po co koboetom ochrona.

  • Krzysztof,, Ochota,,

   Jestem za, jeżeli jeszcze konkordat unieważnią.

 3. BRAWO PIS, chociaż jedna mądra i odważna decyzja!!!!

 4. Czy ten „sprawca przemocy” będzie jakoś sprawdzany? tzn. Policjanci będą wywlekać faceta z domu nawet jak padnie ofiarą fałszywych oskarżeń ze strony kobiety?

 5. BRAWO PANIE ZIOBRO!!! TRZEBA TĘPIĆ TĄ KASTĘ!!! KTOŚ TU MUSI PORZĄDEK WPROWADZIĆ!!!

 6. Brawo trzeba chronić społeczeństwo polskie przed degeneracją.

  • Tak, bo najważniejsza jest tradycja a jak się żony nie bije to jej wątroba gnije…
   Przeczytałeś tu manie choć artykuł…? bo zapisu konwencji to na pewno nie..!!!

 7. a baby głosują na pis, to tak jakby murzyni głosowali za Apartheidem. Może faktycznie trzeba je pozbawić praw, szczególnie wyborczych.

  • Głosują jak chcą, widocznie w tym kraju więcej jest kobiet które używają mózgu w przeciwieństwie do garstki tępych dzid i feministek, ktorej trzeba wlewać propagandę do łba bo niczego innego nie rozumieją. Przeczytaj ze zrozumieniem jedna z drugą cały zapis konwencji i polskie prawo karne w kwestii ochrony kobiet przed przemocą, może klepki wtedy naskoczą. Tymczasem tępe dzidy wychodzą protestować na ulice tak jak wczoraj w Lublinie, tyle że same do końca pojęcia nie mają przeciwko czemu..

   • No i proszę mamy tu stanowisko Rosji w sprawie konwencji gdzie pierwsze pobicie żony jest prawnie dozwolone. Jeśli imponuje ci ruski światopogląd to gratuluję.

    • Większego bełkotu dawno nie słyszałem… Zjadłaś coś nieswieżego? A podobno PiS to partia rusofobów, a tu proszę ciekawostka jaka, no chyba że to zmiana dotychczasowej propahandowej retoryki bo stara się już złachała?

   • wg tłumaczenia Kancelarii Rady Ministrów to: „Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”
    Cel Konwencji:
    ochronę kobiet przed wszelkimi formami przemocy oraz zapobieganie,
    ściganie i eliminację przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;
    b. przyczynienie się do eliminacji wszelkich form dyskryminacji kobiet oraz
    wspieranie rzeczywistego równouprawnienia kobiet i mężczyzn, w tym
    poprzez wzmocnienie pozycji kobiet;
    c. stworzenie szeroko zakrojonego planu ramowego, polityk i działań na rzecz
    ochrony i wsparcia wszystkich ofiar przemocy wobec kobiet i przemocy
    domowej;
    d. zacieśnianie międzynarodowej współpracy mającej na celu likwidację
    przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;
    e. zapewnienie wsparcia i pomocy organizacjom i instytucjom władzy
    wykonawczej w skutecznej współpracy na rzecz wypracowania
    zintegrowanego podejścia do likwidacji przemocy wobec kobiet i przemocy
    domowej.

    gdzie tu kur jest ideologia gender

    • „równouprawnienia kobiet i mężczyzn w tym poprzez wzmocnienie pozycji kobiet”..
     powinno być „równouprawnienia mężczyzn w tym wzmocnienie pozycji kobiet w kuchni” …

    • Przeczytaj całą konwencję, zwłaszcza punkty o tzw „płci spoleczno-kulturowej”.

 8. Brawo Mx. Dobrze to skomentowałeś

 9. W niektórych stanach Ameryki Północnej obowiązuje prawo że żony nie można bić w dzień świąteczny. Ja natomiast uważam że jak kobieta jest posłuszna to można jej w ogóle nigdy nie bić

 10. cofamy sie do średnioweicza, kosciół i tvp pierze ludziom mózgi

 11. Pora koszulki żonobijki sprzedawać,dobry pomysl sklep internetowy z produktami przemocowymi uruchomić.

  • Prezydent ułaskawia pedofila.
   Syn pani premier, którego święcenia kapłańskie transmitowała TVP, robi dziecko 15-latce.
   Syn faceta, który wymyślił „dziadka z Wehrmachtu” (przez co skreślił go Lech Kaczyński) gwałci 9-latkę.

   Jednocześnie ten sam facet dostaje od kościoła unieważnienie 20-letniego małżeństwa, z którego miał dzieci, to samo córka b. prezydenta, która dawała na lewo i prawo.

   Ziobro chce wypowiedzieć konwencję, która zabrania bić babę po pysku.

   Co tu jest niezrozumiałe?
   To rząd zaprzańców i mizoginów.

   • Ty to chyba jesteś wielbicielem krów w pasiakach a już na pewno lubisz zegarki

   • Tristan Książę Porn-Walii

    Weź doprecyzuj z tym ułaskawieniem pedofila, bo jak ktoś nie zna sprawy to jeszcze ci uwierzy – zwolnił sprawcę na prośbę ofiary z zakazu kontaktowania się a nie z więzienia

 12. Kuba. Spytam…dlaczego Cię Pan prezydent ułaskawił? Wszak jesteś pedofilem..piszącym o..samymsobie..inaczej skąd byś wiedział ,że ktoś taki był ułaskawiony? 😉

 13. Tu są tacy komentujący jak Borys z PO aby szczekać ,brzechać ale po co na co przeciwko komu to już niewiedzą ważne aby był szum.”Wylazło”tej lesbijskiej patologi perę sztuk i afera ,jakby taka faceta miała to by życia zasmakowała.

 14. o ziobro zawsze dziewica, oszuście precz z życia Publicznego, i zabieraj swoje wolne sądy razem ze sobą ,TFU!!!!
  Pisowską zarazę trzeba usunąć !!!!!

 15. Brawo PiS mądra decyzja.

 16. pe..ły rowerowe i inne degeneraty kwiczą aż miło

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.724zł 0.26%
  • GBP 4.9009zł 0.71%
  • EUR 4.4101zł 0.28%
  • CHF 4.0996zł 0.46%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie