690 680 960

Zbigniew Ziobro: „Nie zgodzimy się, by 2035 r. był datą odejścia od samochodów z silnikami benzynowymi i diesla”

– Na posiedzeniu rządu wystąpię z inicjatywą, aby polski rząd zakomunikował Brukseli, że nie zgodzimy się, by 2035 r. był datą odejścia od samochodów z silnikami benzynowymi i diesla – zapowiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas poniedziałkowej konferencji prasowej we Wrocławiu. Zapowiedział, że zaapeluje również o niewyrażenie zgody na narzucenie przez Komisję Europejską dodatkowych podatków od samochodów spalinowych.

– Polski rząd powinien jasno zakomunikować Komisji Europejskiej, że na to nie będzie zgody. Mam nadzieję, że nasz wniosek w tej sprawie zostanie przyjęty ze zrozumieniem i przegłosowany przez cały rząd. Jesteśmy polskimi politykami. Mamy obowiązek myśleć o polskich portfelach i o polskich rodzinach – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Jak zauważył minister sprawiedliwości, przyjęcie tzw. kamieni milowych w Krajowym Planie Odbudowy wiążą się z podwyższeniem kosztów życia Polaków.

– Ideologiczne dążenia Zachodu do zmian w obszarze energetyki przekładają się na kieszenie Polaków. Znalazło to swój wyraz w tzw. KPO i kamieniach milowych, którymi UE chce szantażować Polskę – ocenił.

Konsekwencje wprowadzenia nowych podatków uderzą we wszystkich obywateli.

– Nigdy nie zgodzimy się, by Polacy byli w przyszłości obciążani podatkami z tego powodu, że jeżdżą samochodami z silnikiem benzynowym czy diesla, bo takie nie podobają się Brukseli – argumentował minister Zbigniew Ziobro.

(fot. źródło MS)

39 komentarzy

 1. Nie ma tego złego, będzie można kupić Ferrari lub Lambo. Jak człowiek pójdzie na drugi etat i weźmie kredyt, żywiąc się mirabelkami i ogrzewając chrustem, to do 2035 uzbiera!

  • Dziadek ze Slamsowa

   O to to, o to to !!! Ja mam zamiar ciułać wszystkie „trzynastki” i „czternastki” i… moooże dożyję kupna „elektryka”.
   Póki co mój opelek Meriva musi mi wystarczyć. 😆

 2. „Mamy obowiązek myśleć o polskich portfelach i o polskich rodzinach” – a ile to już milionów euro kar musimy zapłacić przez „reformy” owych? O Turowie nie wspominając. Te pieniądze mogłyby pójść na polskie rodziny, drogi, nowe miejsca pracy itd.

  • Orlen z obecnym prezesem zawyża ceny paliwa, i na pewno tobią to z myśla o polskich portfelach i o polskich rodzinach, tylko że swoich portfelach i rodzinach. I tak Zero do 35 roku nie będzie już u władzy razem z ta całą banda złodzieji, ale może liczy jeszcze, że wróci, jak już po nich posprzątają. Niedoczekanie.

 3. Ziobro, podskakujesz jak wesz na kożuchu!
  Twoje dni w rządze są już policzone…

 4. To jest atak na zdrowie Polaków panie zero. Będą pozwy.

 5. Czemu powielacie takie bzdury?

 6. Na zamykanie kopalń też „nie było mowy o zgodzie” :)) polityk to synonim najgorszego….. że też ludzie jeszcze ich słuchają, ogladają etc. bez wymiotów.

 7. Jesteście krótkowzroczni jak to zero

 8. Precz z unią europejską

 9. Unia sama siebie zniszczy a wraz z nią pustych ludzi, którzy pozwalają na wprowadzanie durnych i nie mających nic z rzeczywistością przepisów. Oto właśnie chodzi USA, by zniszczyć stary kontynent poprzez wojnę i sankcje nakładane na inne kraje, które de facto bardziej szkodzą tym co je nakładają niż tym na które miały być nałożone. Smutne to ale prawdziwe.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska