690 680 960

Zauważył opla jadącego całą szerokością jezdni. Zareagował jako jedyny (zdjęcia)

Przez kilka kilometrów podążał za pijanym kierowcą i na bieżąco informował funkcjonariuszy o kierunku jego jazdy. Dzięki postawie świadka kompletnie pijanego mężczyznę udało się zatrzymać.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Około północy, jadący drogą krajową nr 19 Lublin – Kraśnik kierowca lawety zauważył opla, który poruszał się całą szerokością drogi. Domyślając się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pijany, od razu powiadomił policję.

W miejscowości Trojaczkowice kierowca opla skręcił w stronę Bełżyc. Niebawem jednak zawrócił i skierował się w stronę Lublina. Przez Zemborzyce dojechał do zalewu, gdzie na ul. Krężnickiej uderzył znak. Uszkodzonym autem kontynuował jazdę.

Pomimo tego, że kilkukrotnie o mało nie doprowadził do zderzenia z jadącymi z naprzeciwka podjazdami, inni kierowcy nie reagowali. Podążał za nim tylko kierowca lawety, który na bieżąco informował funkcjonariuszy o kierunku jazdy.
 
Na ul. Janowskiej policjanci ustawili blokadę, jednak na widok radiowozu mężczyzna zawrócił i skierował się ponownie w stronę zalewu. Po chwili udało się go zatrzymać. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jak wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Jakim prawem WSZYSCY KIEROWCY domagają się bycia pełnoprawnymi użytkownikami ruchu, skoro JAKAŚ CZĘŚĆ (tylko jakaś część) spośród wszystkich kierowców jeździ po pijaku?

    • Jakby ktoś nie zrozumiał, to aluzja do przyrównywania każdego rowerzysty do chamów/idiotów/bandytów na rowerach, dla których: chodnik to jezdnia, czerwone to zielone, a światła na rowerze to zbyt wielki ciężar by używać ich po zmroku.

  2. Brawo laweciarz.

  3. I tak nic mu nie zrobią. Kolejnego złapali i co z tego. Dalej będzie jeździł po pijaku. On jak i całą reszta alkoholików.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas