Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymali już niemal 1,5 tysiąca praw jazdy. Mija rok funkcjonowania grupy „Speed”

Lubelska policyjna grupa „Speed” funkcjonuje już rok. Od początku funkcjonowania policjanci skontrolowali blisko 40 tys. pojazdów i zatrzymali niemal 1,5 tysiąca praw jazydy.

Minął właśnie rok od powstania policyjnej grupy „Speed”, której głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

W skład zespołu „Speed” wchodzą nie tylko policjanci ruchu drogowego, ale także funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie bowiem istotnym założeniem pracy zespołu „Speed” jest monitoring umieszczanych w Internecie nagrań, obrazujących niebezpieczne zachowania kierowców

– Od momentu powstania grupy do 18 lipca 2020 roku mundurowi skontrolowali blisko 40 tys. pojazdów. Ujawnili ponad 42 tys. wykroczeń. Zdecydowana większość, bo ponad 30 tys. to wykroczenia dotyczące przekroczenia prędkości. Mundurowi z grupy „Speed” zatrzymali ponad 1450 praw jazdy. Policjanci ujawnili przy wykroczeniach także 121 przestępstw. Główne z nich to jazda w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz jazda pomimo cofniętych uprawnień – informuje podinsp. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot. Policja Lublin)

21 komentarzy

  1. Nowocześni zalegalizowani bandyci w połączeniu z półgłówkami z Krochmalnej od ustalenia szybkośći na Mazowieckiego rabują legalnie obywateli którzy ich utrzymują !!!! Prokuratura za to !!!!
    Takimi sposobami budżety się nie reperuje

  2. Poprawny kierowca

    Ulubione ulice tej „grupy” to Aleja Solidarności i Aleja Jana Pawła II. Szeroko ,bez przejść dla pieszych, pasy rozgraniczone zielenią, oczywiście ktoś postawił tam znak 50 km/h szczególnie dotyczy to odcinka JP II od Gęsiej do Al.Kraśnickich i tam spotkamy tych naszych pseudo stróżów prawa. Ależ oni są żałośni…

  3. Ja to bym Panów Policjantów częściej widział do poskramiania tych mądrali, którzy wjeżdżając lewym pasem Poniatowskiego od Chechowa, potrafią pojechać prosto, ale i w prawo w Popiełuszki. Jakoś tam Panów Policjantów nie za dużo… (może przebudowa skrzyżowania coś zmieni). I jeszcze bym poprosił pozatrzymywać przejeżdżających na rowerach przez zwykłe zebry np. na Kraśnickich (tu są niekończące się pokłady kasy!) i jeszcze komórkowców za kierownicą (wszędzie).