690 680 960

Zatoka z przystanią kajakową już gotowa. Na otwarcie trzeba jednak jeszcze trochę poczekać (zdjęcia)

Nad Wieprzem w Krasnymstawie powstała zatoka wraz z przystanią kajakową. Obiekt jest już praktycznie gotowy, jednak jego otwarcie nastąpi po uzyskaniu przez miasto ważnego dokumentu.

W Krasnymstawie dobiegły prace związane z budową przystani przy rzece Wieprz. Inwestycja obejmowała wykonanie zatoki, na terenie której zlokalizowane zostało miejsce do wodowania i wyciągania kajaków. Do tego dochodzi slip dla łodzi oraz schody zapewniające wygodne zejście do wody. Dodatkowo brzeg zatoki został zabezpieczony murem oporowym z gabionów.

Realizację projektu, który stanowi pierwszy etap rewitalizacji rejonu ulicy Zaułek Nadrzeczny, planowano na 2021 rok. Pojawiły się jednak problemy z rozstrzygnięciem przetargu, przez co konieczne było zaktualizowanie harmonogramu. Zgodnie z nim wykonawca miał zakończyć budowę w III kwartale b.roku. Tak też się stało.

Obecnie prowadzone są jeszcze ostatnie roboty wykończeniowe, trwa też porządkowanie terenu. W związku z tym, do odbioru końcowego, wciąż jest to teren budowy. Jak wskazują jednak urzędnicy, nie brakuje osób, które zainteresowanych nowo powstałym obiektem wchodzą na teren przystani ryzykując swoim bezpieczeństwem.

Wiadomo już, że odbiór końcowy zostanie przeprowadzony jeszcze w tym miesiącu. Wtedy miasto wystąpi do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu. Po uzyskaniu tego dokumentu nastąpi otwarcie przystani.

(fot. UM Krasnystaw)

15 komentarzy

  1. Znowu bydło miejskie za śmieci całą rzekę.

  2. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Miasto wystąpi do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu – czyli wystapi o pozwolenie od pracownika, którego owe „miasto” zatrudnia – pozwolenie bedzie „na bank”.
    A do kogo „miasto” wystąpi opozwolenie nadania imienia jakiegoś świętego (najlepiej takiego na topie) owej przystani

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie