Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zastrzelił psa sąsiada i zakopał zwierzę. Posiadał broń bez zezwolenia

Policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali mieszkańca gminy Batorz. Mężczyzna odpowie za zabicie psa oraz posiadanie broni bez zezwolenia.

W czwartek janowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca gminy Batorz, z którego wynikało, że w nocy szukając na posesji swojego psa znalazł plamę krwi. Mężczyzna wykluczył, aby owczarek belgijski uciekł.

Na miejscu mundurowi ustalili, że zwierzę mogło zostać postrzelone. Mundurowi zatrzymali do tej sprawy sąsiada zgłaszającego, na posesji którego znaleźli broń tzw. samoróbkę i trzy naboje.

Jak się okazało mężczyzna nie posiadał na nie stosowanego zezwolenia. 46-latek zapewniał, że nie ma nic wspólnego ze zniknięciem psa sąsiada. Funkcjonariusze w trakcie penetracji pobliskiego terenu znaleźli miejsce, gdzie mężczyzna zakopał zastrzelone przez siebie zwierzę.

46-latek został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty. Odpowie za zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.

(fot. Policja)

20 komentarzy

 1. Ciekawe co pchnęło tego czlowieka do tak desperackiego kroku.Bo nie wydaje mi sie zebu zrobił to z nudów.Jak pies był uciążliwy to wystarczyło zadzwonić do „animalsów ” , powiedzieć ze pies calymi dniami szczeka i mamy podejrzenie jest przetrzymywany w niehumanitarnych warunkach

  • Zapewne pchnęło go do tego pół litra, albo ciut więcej… „Zobacz ty, jaką mam giwerę! Co? JA W KUNDLA NIE TRAFIĘ??? To patrz mię Zdzisiu…”

  • Wszak samoróbkę robi się w jakimś celu a nie żeby leżała.

 2. Ahahahaha „ze szczególnym okrucieństwem” dobre bardzo dobre !!! Powiedzcie to świnkom w rzeźniach to by się ucieszyły na taką śmierć ! Niespodziewany strzał i szybka śmierć vs długa kolejka do traktowania prądem a potem wykrwawianie się

  • Akurat w rzeźniach są procedury uboju, który wyklucza cierpienie zwierząt. Ciekawi mnie, skąd u Ciebie wiedza, że zwierzę zginęło szybko od jednego postrzału? A może było trafione np. w wątrobę i zginęło w straszliwych męczarniach? Brałeś udział w tym przestępstwie, że masz tak doskonałą wiedzę na temat śmierci zwierzęcia? Może prokuratura powinna się zainteresować Twoim wpisem?

 3. Brak słów… to był sąsiad…

 4. moim zdaniem zabicie zwierzęcia z broni palnej nie jest szczególnym okrucieństwem, bardziej okrutne jest trzymanie psów na łańcuchach i w kojcach, głodzenie i bicie zwierząt.
  tego pana też bym bez szczególnego okrucieństwa skazał na karę załatwienia jedną kulką prosto w serce – następni by się choć chwilę zastanowili

  • bym tak zrobił

  • Przy takich karach następny odstrzeliłby nie tylko Psa… wszak pocisków było jeszcze trzy -pod rozwagę o ile wiesz co to oznacza. Pies to zwierzę, inaczej postrzegane w Europie- fakt, ale już nie w Azji…

   • widzę, że jesteś jednym z niewolników (naszego socjalistycznego państwa i jego rządów), który sądzi, że kto ma broń i naboje (nie pociski) strzelał będzie do każdego dzień w dzień.
    Azja = Chiny – komunistyczne Chiny, które od lat prowadzą niewidzialną wojnę ze światem nie są dla mnie żadnym odniesieniem a jedynie krajem ciemięzców, wyzyskiwaczy i morderców

    • Po pierwsze, uzyskanie pozwolenia na broń w Polsce jest stosunkowo proste – są kraje w których jest łatwiej, ale są też w Europie kraje, gdzie policjant na ulicy jest nieuzbrojony, a noszenie noża jest przestępstwem. U nas wystarczy przejść badania lekarskie (w tym psychiatryczne) i zdać egzaminy – teoretyczny i praktyczny. Kto u nas sądzi, że broń to coś złego? Każdy zdrowy na ciele i umyśle obywatel może wystąpić o pozwolenie i je otrzymać. Ten z samoróbką, strzelający do psa, nie przeszedłby testów psychologicznych…

     • Nic, tylko przechodzić badania, zdawać testy, składać podanie i odbierać pozwolenie na broń. Zwłaszcza do ochrony osobistej.

 5. Coś mi się nie widzi, że sąsiad wszedł na mu na posesje i z nudów zlikwidował psa uwiązanego na łańcuchu. To się wcale nie trzyma kupy.

 6. Na zakaźny go , poleży w odosobnieniu przemyśli swoje postępowanie i może następnym razem się zastanowi co robi. A tak na poważnie to karać bezlitośnie i to n iw wiezieniem ale grzywną, którą będzie z rok spłacał tylko finans przemówi do rozumu.

 7. Krzysztof,, Ochota,,

  Z sąsiadami należy żyć zgodnie, z ich psami raczej też. ? Szkoda psa, był nerwowy, ale dlatego, że był wierny nosicielowi michy z karmą
  Nie chciało się psinie być wolnym wilkiem, poszedł na układ za michę karmy, więc przyjął plusy i minusy na grzbiet.

 8. Hycli powinno się wieszać ….bo mordują niewinne stworzenia……………….jestem za…………

 9. Może myślał że mięs ma.koronowirusa więc zastrzelił…Może toni dobrze jak pies kaslal i kichal