Kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce. Chorzy pochodzą z woj. mazowieckiego i zachodniopomorskiego

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek po godzinie 11 o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce sięgnęła 61 osób, w tym jedna osoba zmarła.

Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia przed godziną 11. Zostały one potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin), jednej osoby z w woj. mazowieckiego (Warszawa). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 61/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła).

Obecnie na terenie woj. lubelskiego w szpitalach znajduje się 18 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. U 7. pacjentów potwierdzono obecność koronawirusa. W piątek na terenie województwa lubelskiego odnotowano jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby, która miała kontakt z pacjentem z Janowa Lubelskiego. Stan osoby jest dobry, przebywa ona na oddziale zakaźnym w SPSK1 w Lublinie.

(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. Tylko teraz czekać aż lubelskie sekty ogłoszą że ten wirus to globalny spisek, wywołany w celu zniszczenia lubelskiej cebuli i obrzydliwego ataku na kościół ! (SIC)

  • Te turysta weź się wybierz w podróż życia na roztocze i tam ochłoń albo zjedz snikersa dobrze ci to zrobi

 2. Nostradamus w 75 czterowierszu z III centurii
  pisał o tym.

  • pisał i nic z tym nie zrobił? do tyłka z tym.

  • No popatrz,a wróżbita Maciej i ten drugi słynny od wszystkiego nie przewidzieli.😂😂😂Najgorzej będzie jak corona się zmutuje.

 3. Ciennikarzu nie pisz mamy 3 nowe przypadki bo wygląda jakbyś się cieszył albo czekał na kolejne by wyliczankę prowadzić. Nic nie mamy! Wystarczyłoby dodać niestety są nowe przypadki.

  • Prosimy czytać ze zrozumieniem, zwłaszcza treść po myślniku.

   • mamy 3 nowe wykazane przypadki, liczba jest tak niska w porównaniu do Niemiec bo w porównaniu z sąsiadami badania na obecność są sporadyczne, w większości przypadków kończy się na zaleceniach żeby obserwować swój stan zdrowia i jeśli wystąpi 8/10 objawów zgłosić się do sanepidu….
    dobrze że kasę z UE na walkę z koronawirusem przytulili to może testów będzie więcej, szkoda gadać i ciężko porównać to że w Niemczech wykonano zapewne już 300k testów do 1,5k w Polsce

   • Mój błąd, przepraszam.

 4. A co z Panią Doktor,która zajmowała się chorym w Belzycach?? Dostała nakaz domowej kwarantanny, podczas którego pojawiły się u niej główne objawy wirusa…sanepid nakazuje pozostanie w domu, w szpitalu nie chcą jej przyjąć??? Na co czekają??? Nawet nie zrobiono testu, a jest to osoba pierwszego kontaktu…zenada

 5. A jak ludzie przeczuwając co się święci na własną rękę rozpoczynali produkcję płynu dezynfekującego to policja im aparaturę konfiskowała i surowce!

 6. Najstraszniejsze w tym wszystkim nie jest to, że liczba zarażonych rośnie, najgorsze jest to ilu potencjalnych nosicieli, osób zarażonych w ogóle nie poddało się testom na obecność koronawirusa.

  • Nie poddała się czy nie ma możliwości, bo sanepid i szpital nie chcą wykonać? Te testy nie są dostępne w aptece jak np testy ciążowe. Tu trzeba większej ilości testów w szpitalach sanepidach, trzeba wdrożyć leczenie przeciwwirusowe, a sama obserwacja? Jeśli dojdzie do namnożenia wirusa, obustronnego zapalenia płuc, stanu cieżkiego pacjenta i dopiero wtedy wdraża się leczenie, to jest chyba ciut późno dla pacjenta.

 7. dbajcie o siebie

  budżetówka lubelska wypłaca kase z banków. Już wiedzą, że od poniedziałku bankomaty nieczynne. Musi być cud, by rzad nie zamknął. Wypłaćcie póki możecie, bo bez gotówki nie kupicie jedzenia!

 8. Kartą sobie zapłacę i na hu mi bankomat ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia