Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zastawiał wnyki na bażanty, odpowie za kłusownictwo

Lubartowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Michów. Mężczyzna odpowie przed sądem za kłusownictwo. Mundurowi ustalili, że wszedł on bezprawnie w posiadanie pozyskanych tusz bażantów.

Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy Straży Leśnej i lubartowskich policjantów w toku własnych czynności ustalono i zatrzymano 53-letniego kłusownika. Mężczyzna zastawiał wnyki na terenie lasu. W ten sposób bezprawnie pozyskiwał tusze bażantów.

– W trakcie przeszukania mieszkania i posesji, funkcjonariusze znaleźli urządzenie służące do chwytania dzikiego ptactwa. 53-latek przyznał się do kłusowania. W związku z powyższym został zatrzymany i przewieziony do jednostki na dalsze czynności – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Wkrótce mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kłusownictwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bażant jest kurakiem łownym, występującym na całym niżowym obszarze naszego kraju. Jako obcy element wśród polskiej fauny został sprowadzony do nas w XVI wieku. Populacja tego gatunku jest ciągle podtrzymywana poprzez jego wsiedlenia. Polowanie na bażanty-koguty dozwolone jest w okresie od 1 października do końca lutego. Kury objęte są całoroczną ochroną. Na kury wolno polować jedynie na obszarach zamkniętych ośrodków hodowli, gdzie prowadzi się hodowlę wolierową i od 1 października do 31 stycznia.

12 komentarzy

 1. Kuźwa to zabicie muchy lub komara to też kłusownictwo🤔😁

 2. Rosół z bażanta mniam.

 3. Przez tych lewackich oszołomów niedługo będzie strach na ryby pójść.

 4. Nie ma jak bażanty

 5. Najwięksi kłusole to ci z flintami i legitymacjami koła łowieckiego!

 6. kononowicz do prlamentu

  bażanty miały ptasią grypę i podchodziły do kurników facetowi dobrze robił medal mu dać a nie karać

 7. Nie rodzimy gatunek dlaczego jest chroniony

 8. Złapał bażanta – pójdzie siedzieć. Myśliwy zabił człowieka – sędzia pogłaskał po główce i puścił wolno. Ot prawo i sprawiedliwość

 9. Lewaczek Lolo miły miękki chłopiec

  Mięso? A fe!

 10. „…grozi do 5 lat więzienia”. Ciekawe czy choć na 5 tygodni go wsadzą?

Dodaj komentarz

Z kraju