690 680 960

Zaskoczenie wśród kierowców. Wraz z policjantami w kontrolach uczestniczyły Miss Lubelszczyzny

Najpierw zaskoczenie a potem niedowierzanie dało się widzieć w oczach kierowców, którzy zostali dzisiaj zatrzymani do kontroli na al. Andersa. Wraz z policjantami były bowiem dwie Miss Lubelszczyzny.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki przeprowadzili w środę nietypową akcję. Z okazji przypadającego na 25 lipca „Dnia Bezpiecznego Kierowcy” z pomocą przyszły najpiękniejsze kobiety naszego regionu: Maria Łuszczak – Miss Lubelszczyzny Nastolatek 2018 oraz Karolina Wojtiuk – I Vicemiss Lubelszczyzny 2018 a jednocześnie Finalistka Miss Polski 2018. Uczestniczyły one w kontrolach, jakie funkcjonariusze prowadzili na al. Andersa, wręczając kierowcom jednorazowe alkotesty.

– Policjanci ruchu drogowego w całym województwie prowadzą dzisiaj działania profilaktyczne, których adresatami są właśnie kierujący. Trzeźwość, przestrzeganie przepisów, zrozumienie dla innych użytkowników, kultura jazdy i szacunek to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo na naszych drogach. Niech ten Dzień będzie także dla wszystkich okazją do refleksji i zastanowienia się czy swoim zachowaniem na drodze nie powodujemy zagrożenia dla siebie i innych – wyjaśniała Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jednym z celów akcji jest też zaapelowanie do kierowców o rozsądek na drodze. Podczas jazdy nie należy zapominać o zachowaniu szczególnej ostrożności, cierpliwości i dostosowaniu prędkości jazdy do warunków drogowych. Statystyki są bowiem przerażające. W ciągu sześciu miesięcy bieżącego roku, czyli od początku stycznia do końca czerwca, na drogach Lubelszczyzny doszło do 1239 wypadków. Zginęło w nich aż 157 osób a 1429 odniosło obrażenia. Wciąż wiele z tych wypadków było spowodowanych przez pijanych kierowców. Jak wyjaśniają policjanci, w 112 wypadkach, w których sprawca znajdował się pod działaniem alkoholu, zginęło 14 osób a 133 zostało rannych.

(fot.lublin112)
2018-07-25 17:42:34

21 komentarzy

 1. Co za idiotyczne akcje juz chyba mózgi się lasują policjantom z drogówki z tymi miskami. Czemu to sluzy to jakas kpina!! Przeciez 90 % ludzi wie ,ze to żadna kontrola w takim towarzystwie….. Brak slow i uwagi…

  • Zzzzzzzzzzzzzzz

   też nie do końca rozumiem tej idei. Jak połączyć miss z poprawą bezpieczeństwa? Co autor miał na myśli?

 2. Jak nie ksiądz to teraz to.

 3. Bo to są miss Baby Jagów??

 4. Pani komisarz by wystarczyła a te szpetne dziołchy niech jeszcze popracują nad tapeta

 5. dalbym sie zakucie w kajdanki nawed

 6. Zzzzzzzzzzzzzzz

  Czekam z niecierpliwością na edycje z gwiazdami filmów dla dorosłych….

 7. proponuję, żeby następnym razem staneli z misterami… niech Panie też mają sobie na kogo popatrzeć 😉

 8. Jaka była podstawa prawna i faktyczna zatrzymywania, legitymowania, sprawdzania trzeźwości kierowców którzy nie popełnili żadnego wykroczenia?

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ