Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zarzuty dla zorganizowanej grupy przestępczej. Pięciu mężczyzn odpowie za uprawę konopi

Prokuratura Okręgowa w Lublinie postawiła zarzuty pięciu mężczyznom, dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się hodowlą konopi. Grupa działała od 2014 roku.

Zarzuty postawione pięciu mężczyznom dotyczą ujawnienia przez lubelskich kryminalnych olbrzymiej plantacji konopi, w jednej z miejscowości w powiecie łęczyńskim. W toku śledztwa dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw uprawy ziela konopi, prokuratura przedstawiła zarzuty pięciu mężczyznom, mieszkańcom Lublina i okolic: Tomaszowi W. , Sylwestrowi W., Krzysztofowi R. , Pawłowi Z . i Pawłowi A..

Zarzuty dotyczą uprawy ziela konopi w ilości 4618 krzaków, przy czym uprawa ta mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi o masie nie mniejszej niż 101 kg.

– Niektórzy podejrzani nie przyznali się do dokonania zarzucanych im przestępstw, inni przyznali się częściowo. Z uwagi na dobro śledztwa i jego wstępny etap, szczegółowych informacji w tym zakresie nie udzielamy – informuje Beata Syk – Jankowska rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec wszystkich podejrzanych. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

2015-03-20 17:04:04
(fot. wideo Policja Lublin)

4 komentarze

  1. Hoduje sie zwierzeta, a rosliny sie uprawia.

  2. xoxox Ty pipo haha brechta z Ciebie niedorozwoju buuuuu do szkoły baranie ;-);-);-)

Z kraju

Polityka i społeczeństwo