690 680 960

Zareagowali na nietrzeźwego skuterzystę. Trzy osoby otrzymały podziękowania od komendanta

Troje mieszkańców powiatu ryckiego otrzymało podziękowania z rąk komendanta ryckiej Policji. Tydzień temu młodzi ludzie zareagowali na pijanego mężczyznę kierującego skuterem i doprowadzili do jego zatrzymania.

– Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, kiedy to kierujący samochodem 21-letni mężczyzna i podróżujące z nim dwie 19-letnie kobiety jadąc w kierunku Moszczanki ujęli nietrzeźwego kierującego skuterem – informuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej Policji.

Młodzi ludzie zwrócili uwagę na jadący przed nimi skuter. Kierujący jednośladem nie trzymał prostego toru jazdy, zjeżdżał na pobocze oraz przeciwległy pas ruchu. Podejrzewając, że może on znajdować się pod wpływem alkoholi, pojechali za nim w międzyczasie powiadamiając policję.

– Następnie młodzi ludzie doprowadzili do zatrzymania na wysokości miejscowości Chrustne skutera i uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 39-letniego kierującego skuterem marki Yamaha, który jak się okazało, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu – dodaje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak.

W miniony piątek Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula wraz ze swoim zastępcą komisarzem Łukaszem Walo, spotkali się z dwiema kobietami, które wraz ze swoim znajomym dokonały obywatelskiego ujęcia.

– Szef ryckich policjantów, dziękując za obywatelską, wzorową i godną naśladowania postawę, wręczył im okolicznościowe listy gratulacyjne. W imieniu nieobecnego 21-latka list gratulacyjny odebrały będące na spotkaniu kobiety. Komendant podkreślił, że wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne, a eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców jest priorytetem i przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – zaznacza aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak.

9 komentarzy

 1. Jakiś czas temu tez zatrzymaliśmy nietrzeźwego na skuterze, policja od wezwania przyjechała po… równo godzinie, Pan oczywiście próbował na nam uciekać, także lekko nie było, próbowaliśmy przyspieszyć telefonami przyjazd policji, to Pani dyspozytor nam powiedział, ze bezpieczeństwo najważniejsze i żeby w takim razie puścić gościa, który ledwo stał na nogach… i stwarzał konkretne zagrożenie… także nie zawsze tak to ładnie wygląda…

 2. Śmiesznie wyszły te Police majstry 😃

 3. granatnik komendanta

  Przemyt broni przez granicę i narażenie życia swoich podopiecznych. Tylko u nas mogło to przejść…
  Na pytania związane z bronią odpowiada „mnie te tematy zbyt mocno nie interesują”… I to mówi człowiek, który wydaje pozwolenia na broń w Polsce.

 4. Kiedy policja zacznie reagować na rowerzystów terroryzujących chodniki?

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas