Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zapowiada się wyjątkowy rok dla miłośników pokazów lotniczych. Będzie je można podziwiać w Świdniku i Zamościu

Świdnik Air Festival, Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Centralne Pokazy Lotnicze, a także Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej. Te imprezy, z których szczególnie ucieszą się miłośnicy lotnictwa, zaplanowano w naszym regionie.

W tym roku na terenie województwa lubelskiego zaplanowano kilka ciekawych imprez dla fanów lotnictwa. Najbardziej obfity w tego typu wydarzenia ma być czerwiec. W połowie miesiąca odbędzie się 4. już edycja Świdnik Air Festival. Organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Kultury oraz Miasto Świdnik, zapowiadają szereg atrakcji. Swoje niezwykłe umiejętności mają zaprezentować najwięksi mistrzowie akrobacji lotniczych, a na scenie staną gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Z kolei 24 czerwca na lotnisku Aeroklubu Ziemi Zamojskiej odbędą się Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w sporcie lotniczym. Zaplanowano udział kilkunastu najlepszych szybowników w kraju. Oczywiście nie zabraknie też pokazów dla publiczności.

W ostatnią sobotę czerwca, również na lotnisku w Mokrem koło Zamościa, zaplanowane zostały Centralne Pokazy Lotnicze. Ta jedna z ważniejszych imprez dla fanów lotnictwa wraca po pięciu latach przerwy. Wcześniej odbywała się w Jasionce koło Rzeszowa. W programie między innymi: samoloty odrzutowe, akrobaci, zespoły akrobacyjne, myśliwce jak też uwielbiane przez fanów pokazy nocne. Wydarzenie będzie zorganizowane w ramach obchodów 105-lecia Aeroklubu Polskiego.

Natomiast w dniach 15-25 sierpnia Aeroklubu Ziemi Zamojskiej będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Unlimited. To pierwszy raz od 1945 roku, gdy impreza sportowa tej rangi zostanie zorganizowana we wschodniej części naszego kraju. Ma w nich wziąć udział około 65 zawodników i ponad 20 samolotów akrobacyjnych.

Nie można też zapomnieć o wydarzeniu Skrzydła nad Kazimierzem. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-15 września.

4 komentarze

  1. Nie ma w tym ekologi za grosz.

  2. Ja wcześniej ruski nie zechce wojować

  3. Lewaczek LoLo miły miękki chłopiec

    Już wam ruscy zrobią pokazy, nad samym Lublinem… Hyży przerzuci armię stąd za Wisłę, bronić Niemców, którzy aktualnie armii nie mają.

  4. Protestuję – ekologia

Dodaj komentarz