Zapisy do przedszkoli: Internetowy niewypał?

W poniedziałek ruszyła w Lublinie rekrutacja dzieci do przedszkoli prowadzonych przez miasto. Jedną z możliwości zapisania dziecka miała być strona internetowa, lecz jak się okazuje – nie działa.

W Lublinie w 64 miejskich przedszkolach, na rok szkolny 2013/2014 przygotowano 8 320 miejsc oraz 67 w 4 punktach przedszkolnych, które funkcjonujących przy Przedszkolu nr 26, 32, 44 i 69. Rodzice chętni zgłosić dziecko muszą w terminie do dnia 19 kwietnia br dostarczyć do wybranego przedszkola uzupełnioną, wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia dziecka lub wypełnić go na stworzonej specjalnie do tego celu stronie internetowej a następnie wysłać go on-line.

Ta druga forma jest znacznie szybsza i wygodniejsza, gdyż nie wymaga np. jeżdżenia po mieście i tracenia czasu, zwłaszcza że większość rodziców składa dokumenty do kilku przedszkoli jednocześnie.

Jednak w poniedziałek wraz z rozpoczęciem zapisów strona www.przedszkola-zapisy.lublin.eu nie ruszyła. Ratusz poinformował wszystkich, że ze względu na zauważone na stronie błędy, jej uruchomienie zostało przesunięte na wtorek i to na godziny popołudniowe, gdyż wg zapewnień dopiero od 16 będzie można z niej korzystać.

Tymczasem oprócz tego, że dzięki stronie internetowej można było zgłosić dziecko, to również na niej rodzice którzy woleli tradycyjny osobisty sposób zgłaszania, właśnie tam mogli znaleźć wszelkie niezbędne formularze.

We wtorek owszem strona wieczorem ruszyła, lecz dalej nie ma możliwości zgłaszania dzieci. Po uzupełnieniu PESEL-u dziecka i przepisania wygenerowanego kodu pojawia się komunikat „PROSZĘ NIE KORZYSTAĆ JESZCZE Z APLIKACJI. TRWAJĄ TESTY”

Jak długo potrwają problemy ze stroną internetową i kiedy w końcu będzie można zgłaszać dzieci – nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Jak udało nam się dowiedzieć, ratusz za problemy obwinia zewnętrzną firmę informatyczną, która na ich zlecenie przygotowywała stronę. Lecz zapewnia również, że w żadnym przypadku o przyjęciu dzieci do przedszkola nie decyduje kolejność składania dokumentów. Tak więc rodzice nie powinni się obawiać, że z powodu tych opóźnień ich dzieci mogą mieć trudności z dostaniem się do wybranego przez siebie przedszkola. A zgłoszenia będą przyjmowane do 19 kwietnia więc jest jeszcze dużo czasu – poinformowano nas.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online