Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zamojscy offroadowcy mają ogromne serca

Dwa tzw. napędy ortopedyczne, czyli specjalistyczne urządzenia wykorzystywane przy operacjach, kupił zamojski „stary” szpital dzięki darowiźnie od Stowarzyszenia Zamość 4×4. Jej wysokość to 20 tys. zł.

Stowarzyszenie działa od siedmiu lat. Skupia blisko 20 pasjonatów samochodów terenowych z miasta i okolic. Poza swoją podstawową działalnością, czyli różnego rodzaju wyprawami i rajdami, promuje bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także organizuje akcje charytatywne. Od lutego tego roku członkowie Zamość 4×4 są zaangażowani w niesienie pomocy walczącej Ukrainie – dzięki ich składkom i pomocy sponsorów udało się przekazać w rejon działań wojennych kilkanaście ton pomocy humanitarnej oraz dwie w pełni wyposażone karetki pogotowia.

Zamość 4×4 nie zapomina także o pacjentach z Zamościa i okolic. W poprzednich latach dwukrotnie przekazał darowizny, dzięki którym szpital przy ul. Peowiaków kupił sprzęt i wyposażenie na oddziały. Teraz na konto placówki wpłynęło kolejne 20 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom doposażono blok operacyjny Oddziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej w dwa wysokiej klasy tzw. napędy ortopedyczne. To specjalne urządzenia, do których można podłączać różnego rodzaju końcówki, takie jak np. wiertarka czy piła do kości.

Przekazanie symbolicznego czeku odbyło się 10 listopada, uczestniczył w nim prezydent Zamościa Andrzej Wnuk (właścicielem szpitala jest miasto).

– Sprzęt kupiliśmy trochę wcześniej i już pracuje on na bloku operacyjnym – wyjaśnia Damian Miechowicz, prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. w Zamościu. – Tego typu pomoc jest bezcenna, bo przy 1800 zabiegach, a tyle wykonała nasza ortopedia w ubiegłym roku, narzędzia bardzo szybko się zużywają.

Sztandarową imprezą Stowarzyszenia 4×4, podczas której zbierane są pieniądze na podobne inicjatywy jest Ogólnopolska Terenowa Integracja dla Choinki. W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 grudnia.

(fot. źródło UM Zamość)

6 komentarzy

 1. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Jakby tak pana Owsiaka zastąpili, dużo więcej dobrego mogliby zdziałać.
  A swoją drogą… 20 tysięcy to tyle co nieco przechodzona fura gorszej marki.

 2. Specjalistom jestem

  Jakby tak bezyluba prawdziwka zastąpili, dużo więcej dobrego mogliby zdziałać.
  A swoją drogą… 20 tysięcy to tyle co nieco przechodzona fura gorszej marki. Nie to co auta od bezdomnego Stanisława z Warszawy grającego w totka.

  • Dyrdymałkiewicz nijaki

   Ty sie mnie bezdomnego pana Stanisława nie czepiaj !
   W totka każdy grać może, choć jeden lepiej, a stado naiwniaków gorzej.

 3. Boczek, gdzie Ty?

 4. Porównajcie te rozjeżdżone przez was drogi.

Z kraju