690 680 960

Lublin: Zamknęli ulicę, kierowcy utknęli w korkach. Nikt nie pomyślał o sygnalizacji świetlnej

Choć miał to być szybki remont, który nie powinien zbytnio utrudniać życia kierowcom, to jednak dał im się mocno we znaki. Mowa o trwającej przebudowie przejazdu kolejowego na ulicy Zemborzyckiej w Lublinie.

W piątek o godz. 18 rozpoczęły się prace związane z remontem przejazdu kolejowego w ciągu ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Ze względu, że konieczna była kompleksowa wymiana całego torowiska, roboty zaplanowano na weekend, tak aby jak najmniej dały się one we znaki kierowcom. Jedynym utrudnieniem miało być korzystanie z objazdu wytyczonego ulicami: Diamentową, Wrotkowską, Smoluchowskiego i Budowlaną. Jednak nikt z kierowców nie spodziewał się, że czas przejazdu wydłuży się o ponad pół godziny. A to wszystko z powodu sygnalizacji świetlnej.

Mianowicie nikt nie pomyślał, aby na czas prowadzonych prac wyłączyć sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Zemborzyckiej i Diamentowej. W wyniku tego, zielone światło dla skręcających w ulicę Diamentową przepuszczało zaledwie 2-3 auta. Natychmiast utworzył się ogromny korek, sięgający nawet ulicy Żeglarskiej. Kierowcy nie mogli zrozumieć, dlaczego sygnalizacja działa, pomimo że ruch na wprost jest zamknięty.

-Po raz kolejny zamiast ułatwiać życie kierowcom, jest ono utrudniane. Czy tak ciężko było pomyśleć i wyłączyć tą sygnalizację? – pytali stojący w korku kierowcy. Podobnych telefonów otrzymaliśmy kilkanaście. Jak się okazało, w weekend w odpowiadającym za sygnalizacje świetlne Zarządzie Dróg i Mostów nikt nie pracuje. Pomogło jednak Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie, do którego zwróciliśmy się z problemem.

Jak nas zapewniono, w niedzielę kierowcy korzystający z tego skrzyżowania odetchną. – Sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w tryb awaryjny, czyli będzie pulsujące żółte światło. Kierowcy zaś będą poruszali się zgodnie z obowiązującą w tym miejscu organizacją ruchu wskazaną na znakach drogowych. W przypadku gdyby dalej tworzyły się korki, na miejsce zostanie skierowany patrol drogówki, który podejmie ręczną regulację ruchu – zapewniono nas wieczorem.

Prace związane z remontem przejazdu kolejowego maja się zakończyć w poniedziałek około godz. 5 rano.

(fot. lublin112)
2016-10-02 08:00:09

20 komentarzy

  1. wyp…ć dowódcę ZDIM ze stołka, jak nie potrafi to na zasiłek

  2. Najlepsza jest nieprzestrojona sygnalizacja na skrzyżowaniu Trzeciego Maja, Krakowskiego i Hempla. Wciąż działa nieprzestrojona, tak jakby jeszcze kiedykolwiek to skrzyżowanie miało być czterowlotowe. Straty czasowe i nic innego, ale póki co „niedasię”.

  3. Hmmm… Żenujące jest, że nikt z urzędasów nie pomyślał, ale widać nie jest to ich najmocniejszą stroną – co tam kierowcy, weekend, wolne mają to i postoją. Rozumiem, że drogówka także miała w weekend wolne… a ciągle słysze jak to oni dbają o dobro kierowców…

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas