Zamkną przejazd kolejowy na ważnej drodze. „Uszkodzenia zagrażają bezpieczeństwu życia i zdrowia” AKTUALIZACJA

Przez tydzień kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Zamknięty dla ruchu zostanie bowiem przejazd kolejowy. Powodem są uszkodzenia nawierzchni torowej i drogowej.

W poniedziałek rano zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie przejazd kolejowy w Miłocinie w powiecie lubelskim. Znajduje się on na ważniej i ruchliwej trasie, gdyż drodze wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów. Prowadzona będzie tam naprawa nawierzchni torowej. Wiadomo już, że prace potrwają około tygodnia.

Jak tłumaczy Radosław Zając Członek Zarządu firmy Track Tec Construction, która jest generalnym wykonawcą przebudowy tego szlaku kolejowego, w niedzielę doszło do uszkodzenia nawierzchni torowej i drogowej w obrębie skrzyżowania linii kolejowej nr 7 z drogą wojewódzką numer 830. Uszkodzenia te bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu życia i zdrowia uczestników ruchu kołowego w obrębie przejazdu i muszą być niezwłocznie usunięte.

Ponieważ prace muszą zostać przeprowadzone jak najszybciej, konieczne będzie całkowite zamknięcie przejazdu dla ruchu pojazdów. Prace rozpoczną się o godzinie 8 rano a wstępny termin ich zakończenia to poniedziałek 11 listopada. Jak zapewnia przedstawiciel wykonawcy, kiedy naprawa zostanie zakończona, niezwłocznie ruch zostanie przywrócony.

Trwa jednocześnie organizowanie objazdów. Po ich wyznaczeniu na drodze umieszczone zostaną odpowiednie znaki informacyjne.

AKTUALIZACJA 7:54

Zamknięcie przejazdu zostaje odwołane. Wykonawca zabezpieczył przejazd i prace będą prowadzone bez potrzeby jego zamknięcia.

(fot. Google Street View)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. no ciekawe, którędy objazd gdzie najbliższy przejazd, chyba w Piotrowicach, czyli objazd ekspresówką, super 😉

 2. poza tym – przez tydzień będą robić wąziutką drogę, po jednym pasie w każdą stronę bez pobocza? wow, szacun

 3. Zależy skąd jedziesz i gdzie się wybierasz masz jeszcze np. dwie opcje – przez Palikije, Motycz Leśny, a tu jedziesz prosto do Nałęczowskiej, lub w prawo i dolatujesz na Kraśnicką w Konopnicy,albo w lewo i jesteś w Miłocinie ale już po drugiej stronie torów. Możesz jechać przez Sadurki i wyjechać w Garbowie lub w Mosznach.

 4. na szczęście już się tam nie muszę wybierać, bo czwartek był moim ostatnim dniem pracy, gdzie musiałam codziennie z Lublina zasuwać przez Miłocin i dalej…

 5. W sumie racja, w jakiejś Japonii naprawa trwałaby pewnie max 24 godziny 😀

 6. Kierowca bombowca

  Moim zdaniem to kpina! Tydzień czasu na przebudowanie przejazdu?!!! To chańba dla inżynierów. Po przygotowaniu terenu i materiałów dałbym na to max 24 godziny. Widać z jaką nonszalancją i beztroską podchodzi się do całej przebudowy linii kolejowej. Kto pozwolił na całkowite zamknięcie obydwu torów na 2 lata! To kryminał! A teraz na przykładzie tego przejazdu widać jaki jest zapał do przebudowy! Nie oszukujmy się, winę za partactwo i zarządzanie musi wziąść na „klatę” PIS. Nie widzę innych winnych. We Włoszech jak budowali linie Pendolino to stare linie zostawiono „w spokoju” do końca budowy nowej linii. Nikt nie odważył się zamknięcia całej linii, ruch na starej linii trwał bez przeszkód. Tutaj „ktoś” podjął decyzję o zamknięciu całej linii na czas przebudowy! A już po remoncie przejedziemy do Lublina przejazdem po torach! Bez wiaduktu, na który liczyć nie można przez następne 50 lat! Jednym słowem syf! I szkoda komentować więcej.

 7. Plany były żeby zamknąć już dawno tylko kilka firm protestowało teraz nagle uszkodzony a pracownicy kolei już 2 tygodnie temu wiedzmieli że będzie zamknięty.
  Z tego co słyszałem remont ma potrwać min 3 tygodnie. Swoją drogą nie powinno tak być że ludzi w ostatniej chwili robią tak w balona przecież można było wcześniej informacje zamieścić ale skoro nie dało się normalnie to wymyślili sobie że zagraża życiu lub zdrowiu

 8. Przez Parczew pjada samochody

 9. To niech przez Parczew zrobią objazd samochodów.

 10. To jak jest ruch wstrzymany? Czy, wstrzymali się z wstrzymaniem? 😂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki