Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zamieszki w rejonie Sejmu z rolnikami, w ruch poszła kostka brukowa. Są poszkodowani policjanci (wideo)

W środę doszło do zamieszek z udziałem protestujących rolników w Warszawie w rejonie Sejmu. W wyniku ataku kostką brukową poszkodowanych zostało kilku policjantów. Funkcjonariusze rozpylili gaz łzawiący, uszkodzone są barierki zabezpieczające budynek parlamentu.

– W związku z fizyczną agresją niektórych spośród osób protestujących przy ul. Wiejskiej – wobec funkcjonariuszy Policji – konieczne było wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego. Należy podkreślić, że wcześniej osoby te były wzywane do zachowania zgodnego z prawem. Zachowania zagrażające bezpieczeństwu naszych funkcjonariuszy, w tym rzucanie w nich kostką brukową, nie mogą być lekceważone i wymagają stanowczej i zdecydowanej reakcji – relacjonuje Policja Warszawa.

Jednocześnie przedstawiciele stołecznej policji wyjaśniają, że nie są stroną toczącego się sporu.

– W czasie wydarzeń mających miejsce przy ul. Wiejskiej rannych zostało kilku policjantów. Na obecną chwilę zatrzymano kilkanaście osób. Część spośród protestujących osób próbowała przedostać się przez barierki zabezpieczające teren Sejmu. Zostało to im uniemożliwione. Prowadzone przez nas obecnie działania mają na celu zapobieżenie eskalacji w inne rejony miasta takich sytuacji, jakie miały miejsce przy ulicy Wiejskiej. Od początku prowadzonego zabezpieczenia wykorzystujemy w nim zespoły antykonfliktowe, dążąc do zapobiegania konfrontacji – wyjaśnia Policja Warszawa.

164 komentarze

  1. rozwiązanie jest proste, zamiast kostki położyć asfalt

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport