Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast Wiadomości TVP, oświadczenie nowego prowadzącego. „Zaszły pewne zmiany”

Po zdarzeniach, jakie od wielu godzin mają miejsce w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie, nie było dziś wieczornego wydania „Wiadomości”. W zamian za to widzowie usłyszeli zapowiedź zmian, jakie czekają ich już od jutra.

Po tym, jak w środę odwołane zostały władze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, oraz przestały nadawać TVP Info jak też lokalne ośrodki TVP, z telewizji publicznej zniknęły programy informacyjne. Zaczęły się jednak pojawiać informacje, iż warto obejrzeć nadawane o godz. 19:30 „Wiadomości”.

Zamiast nich pojawił się jednak Marek Czyż, który jak się okazuje, będzie prowadzącym ów program. Oświadczył on, że „zaszły pewne zmiany” a widzowie mają prawo oczekiwać wyjaśnień.

– Żaden polski obywatel, który finansuje działanie telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. czyjąkolwiek – mówi Marek Czyż

Dodał, że każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne, ma też prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji.

– Dlatego proponuję państwu, jak sądzę, uczciwą umowę: od jutra „Wiadomości” będą państwu prezentowały fotografię świata i dnia. Z wszystkim, co przyniesie. Fotografię, a nie obraz, bo to nie jest to samo. Obraz w tych studiach malowano przez osiem lat wyłącznie starannie dobranymi barwami. I zapewniam państwa, że to się właśnie kończy – kontynuował Czyż.

Następnie wyjaśnił, że zamiast propagandowej zupy proponowana jest czysta woda. Nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. Złożył też obietnicę, iż to właśnie od teraz się zaczyna.

Główny program informacyjny TVP, czyli „Wiadomości”, mają wrócić w czwartek, standardowo o godz. 19:30.

182 komentarze

 1. Jak będę chciał sobie oglądać polskojezyczną telewizje niemiecką to sobie pilotem ją wybiorę.
  Jakim prawem ten uzurpator pozbawia mnie możliwości ogladania innego spojrzenia.
  Przy tym łamiąc ewidentnie prawo

 2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Krzychoca klonie,a jak Ci zabiorą telewizję trwam ,to zupełnie stracisz kontakt z rzeczywistością ,bo Tusk chce by zupełnie nikt nie pokazywał PiSu, w jedynce , dwójce będzie identyczny tvn jak TVN z wiertniczej

 3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Zostaliśmy właśnie 11 tym landem niemieckim

  • ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

   Krzychoca klonie,jestem z Tobą,też mi się płakać chce,zmienia się rządy nasza telewizja wróci , wróci dobrobyt i wszyscy będą szczęśliwy,jestem przekonany.

 4. te barierki przed tvp to postawiło pis zeby im ich protestujący nie uciekli do domów?

 5. Ojciec KGB matka SB Co wy rosło z takiego związku!!!!!! Sami widzicie sługus zdrajcy .

 6. Polacy są pozbawieni logicznego myślenia. Wmawia się nam że jesteśmy nie tolerancyjni, zacofani, mamy być zakompleksieni i wierzymy że obce Państwa zadbają o nasz kraj lepiej niż my sami…!
  We Włoszech np jasno określa się daną telewizję przypisana do partii politycznych i poglądów. W Polsce mówi się że jest tylko jeden właściwy pogląd. Ci którzy tak myślą są amebami! Światopogląd równy zwierzęciu kopytnemu z klapkami na oczach!
  Mamy tendencję do destrukcyjnych zachowań i kłótni!
  Celowo nie uczono nas historii żebyśmy nie wyciągali wniosków. Jedyne co potrafimy to burzyć to co budujemy…
  Jedna ważna rzecz w woli puenty. Kto donosi na swój kraj nie zasługuje na zaufanie i szacunek.
  Kto narzuca swoje poglądy siłą nie jest za demokracją a dyktatem. Do tego wystarczy umiejętność czytania i pisania, skąd więc ta ślepota narodowa…

 7. no nareszcie bedziecie mogli ogladac dziennik, wczesniej sie nie dało, a swoją droga skoro czesc posłów zachowuje się jak małpy w zoo zamiast jak kulturalni i inteligentni posłowie sejmu to kto ich wybrał i czym się kierował przy ich wyborze?

 8. To jest człowiek wygląda jak robot?

 9. barwy tvn i gazety wyborczej w przekazie podprogowym – to jest dopiero szambokracja

Dodaj komentarz

Z kraju