Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast stadionu będą mieszkania komunalne. Szykują się spore zmiany w jednej z dzielnic Lublina

Miasto planuje likwidację stadionu przy ul. Kresowej. W jego miejscu zbudowane zostaną bloki a także nowe siedziby dla kilku instytucji. Niedzielne targowisko przeniesione zostanie w inne miejsce.

W czwartek Urząd Miasta Lublin ogłosił, że planuje na nowo zagospodarować teren pomiędzy ul. Mełgiewską, Grafa a al. Tysiąclecia, na którym obecnie znajduje się stadion. Obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w niedziele zaś organizowane jest na nim targowisko. Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, po blisko 25 latach udało się w końcu uporządkować stan prawny tego miejsca. Oznacza to, że miasto będzie mogło przeprowadzić tam inwestycje.

Plany ratusza mówią o likwidacji stadionu i niwelacji całego terenu. Następnie na większej jego części mają zostać wybudowane bloki mieszkalne. Powstaną one po stronie ul. Mełgiewskiej oraz wzdłuż Bystrzycy. Jak zapewniono, mają to być niewysokie budynki, gdyż miasto chce utrzymać widok na panoramę Starego Miasta. Na pozostałej części zaplanowano kolejne budynki, w których swoje nowe siedziby otrzymają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie a także Archiwum Państwowe w Lublinie. Mowa jest także o nowych instytucjach społecznych dla seniorów.

Jeżeli zaś chodzi o targowisko, zostanie ono przeniesione w inne miejsce. Jakie? Na razie jeszcze nie wiadomo. Choć jak zapewniono, rozmowy w tej sprawie są już prowadzone i wstępnie wytypowano trzy lokalizacje. Jednak do czasu ostatecznych ustaleń, a zwłaszcza zaakceptowania propozycji przez przedstawicieli targowiska, miasto nie chce zdradzać o jakie miejsca chodzi.

(fot. UM Lublin)

35 komentarzy

 1. … trza było sie uczyć i zostać deweloperem a nie pluć jadem z zawiści bo zawsze żle

 2. ja pie….. , kto to wydaje zgody na sprzedaż i zabudowę ??

  to kiedy protesty nowych mieszkańców że za głośno i smród spalin z pobliskich dwupasmówek ?
  pewnie obniżą prędkość na dwupasmówkach do 40 km/h

 3. Kiedy w końcu CBA zajmie się deweloperowałkami.

  • a kto siedzi w CBA, podobni, jak się dzielą to jest ok, układ zamknięty. Traci tylko społeczeństwo i natura czyli nikt.

 4. … Ten rządzi kto ma kasę … trudno to zrozumieć ? … tak jest wszędzie

 5. Targowisko zostanie przeniesione w inne miejsce- coś takiego istnieje?

 6. Nowa dzielnica między Tatarami, a Kalinowszczyzną?
  „13 Dzielnica”?

 7. nieKrytyKrytyk

  dokładnie żuczek dobrze robi, po co budować tory i boiska jak można stawiać bloki, brawo żuczysław. typowy biznesmen, po co robić coś żeby ludzie mogli się odprężyć jak można stawiać bloki wkoncu z bloków będzie kasa nie z boiska.

  • bloki bez miejsc postojowych (niewystarczającą ilością), żeby więcej developer zarobił a człowiek, który wziął kredyt niech się martwi gdzie parkować. A przecież tyle już jest tych nowych bloków, że ja nie wiem kto to kupować będzie 🙂 pola posprzedają i będzie 🙂

 8. Nóż się w kieszeni sam otwiera…..!!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo