690 680 960

Ruszają kina pod chmurką w Lublinie. Projekcje będzie można oglądać na tarasie, parkingu, czy też w patio

Kino Letnie na tarasie centrum handlowego Vivo, cykl pokazów filmowych „Miasto movie, Miasto kobiet” w patio Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej czy też kino samochodowe na terenie Targów Lublin przy Dworcowej. Mieszkańcy Lublina mogą już korzystać z kin pod chmurką.

Od dzisiaj, w każdy czwartek o godz. 21:00 funkcjonowało będzie Kino Letnie na tarasie centrum handlowego Vivo w Lublinie. Odbywać się w nim będą wakacyjne seanse filmowe pod gołym niebem. Tegoroczną odsłonę cyklu zainauguruje film „Nice guys” – zabawna komedia z Russellem Crowe oraz Ryanem
Goslingiem w rolach głównych. Tak jak w ubiegłym roku o kolejnych pokazach zdecydują internauci w ankietach dostępnych na Facebooku centrum handlowego.

Organizatorzy przygotowali wygodne leżaki oraz zapowiadają lekkie i przyjemne seanse z malowniczym krajobrazem w tle. W związku z aktualną sytuacją epidemiologicznej w kraju pokazy przebiegać będą z zachowaniem szczególnych środków ostrożności oraz zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Pomiędzy miejscami siedzącymi zajmowanymi przez osoby niespokrewnione ze sobą utrzymana zostanie 2-metrowa, bezpieczna odległość. Ponadto do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie płyn dezynfekujący. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Filmy będzie też można oglądać co środę o godz. 21.00 w patio Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7. W ramach cyklu pokazów filmowych „Miasto movie, Miasto kobiet” zaplanowano szereg filmów z kobietami po obu stronach kamery, Oprócz najciekawszych reżyserek w historii kina, będą to również wybitne aktorki i ich pamiętne kreacje. 8 lipca będzie można obejrzeć film „Byzantium” w reż. Neila Jordana, 15 lipca „Kobieta na skraju dojrzałości” w reż. Jasona Reitmana, 22 lipca „Detroit” w reż. Kathryn Bigelow, zaś 29 lipca film „Twarze, plaże” w reż. Agnes Vardy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Z kolei kino samochodowe zostanie utworzone na terenie Targów Lublin przy Dworcowej w Lublinie. Projekt „W Kinie W Lublinie” to forma rozrywki dedykowana dla mieszkańców Lublina i okolic. W najbliższy weekend będzie można obejrzeć dwie kultowe polskie komedie. W sobotę będzie to film „Chłopaki nie płaczą”, zaś w niedzielę „Poranek Kojota”. Jak wyjaśniają organizatorzy, na razie projekcje będzie można oglądać jedynie z samochodów, jednak w przyszłości zaplanowano możliwość oglądania filmów na leżakach. Początek wydarzenia o godz. 21:30. W tym przypadku należy pamiętać, że za wjazd na teren kina samochodowego, pobierana będzie opłata w wysokości 10 złotych.

(fot. archiwum)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4351zł -0.91%
  • GBP 5.4317zł -0.31%
  • EUR 4.6821zł -0.33%
  • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy