690 680 960

Zagrożone wyginięciem papugi trafiły do zamojskiego zoo. Odebrano je przemytnikowi

Pięć papug chronionych Konwencją Waszyngtońską, a więc zagrożonych wyginięciem, zatrzymano na przejściu granicznym w Medyce. Ptaki trafiły do zamojskiego zoo.

Do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu funkcjonariusze Służby Celnej przywieźli pięć niezwykle rzadkich papug. Dwie to Ara araruna, dwie kolejne to Kakadu a jedna Ara macao. Ptaki te należą do okazów chronionych Konwencją Waszyngtońską. Odnaleziono je w samochodzie Ukraińca, który usiłował wyjechać z nimi z naszego kraju przez przejście graniczne w Medyce.

Kierujący oplem 36-letni obywatel Ukrainy twierdził, że ptaki kupił poza Polską i przewozi je jako prezent dla rodziny. Nie posiadał żadnych dokumentów przewozowych. Ponieważ te gatunki papug figurują na liście CITES, to nie można ich przewozić przez granicę bez stosownego zezwolenia.

Zatrzymane na granicy przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celnej papugi, zagrożone są wyginięciem, także ze względu na nielegalny nimi obrót.(fot. BOSG)
2015-09-30 21:03:47

2 komentarze

  1. Przynajmniej w ZOO dadzą im jeść,pić, klatkę i ku ucieszy licznych tam osób będą ‚cieszyć ” oko.
    tylko pytanie dla samych papug.. co one na to i jak się będą czuły na uwięzi>

    • sugerujesz, że powinno się je narazić na śmierć w kolejnej xtysięcznokilometrowej podróży? eutanazować? wypuścić na zamarznięcie?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas