Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zagadał się z pasażerką, znacznie przekroczył prędkość. Dostał 2500 zł mandatu (zdjęcia)

Podróż 31-latka zakończyła się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz utratą prawa jazdy. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h na krajowej drodze nr 2 w miejscowości Tłuścieć. Kierujący stwierdził, że „po prostu zagadał się z pasażerką”.

W środę w miejscowości Tłuściec w powiecie bialskim około godziny 7.20 policjanci z bialskiej grupy SPEED, patrolujący krajową drogę nr 2, zauważyli kierowcę pojazdu marki Mercedes, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

Według odczytów z urządzenia pomiarowego, samochód poruszał się z prędkością 135 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedział 31-letni obywatel Białorusi.

Podczas interwencji mężczyzna stwierdził, że „po prostu zagadał się z pasażerką”. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy za popełnienie wykroczenie. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Zagadał się z pasażerką, znacznie przekroczył prędkość. Dostał 2500 zł mandatu (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

9 komentarzy

 1. Bandyta! Kto normalny jeździ z takimi zawrotnymi prędkościami!?

  • Poza drogami ekspresowymi czy autostradami mało kto* tyle jeździ.

   *) nie dotyczy kierujących aŁdi. Dla kierujących mistrzów** w aŁdi, setka+ to nie problem. Czy to wieś, czy miasto. Szkoła, przystanek, PdP, dzikie zwierzęta, oblodzenie, mgła. Obojętne.
   **) kierujący aŁdi w czapeczce z daszkiem

 2. Za takie auto to on powinien mieć jeszcze mnożnik x10. Co to jest dla niego 2500 zł to tyle samo 250zł …

 3. Kurcze w terenie zabudowanym to wariactwo. Owszem mając duży samochód, który ma np. 2,2 silnik można depnąć mocniej i już mamy 120 ale bez przesady.

  • zaraz Ci napiszą, że ten obszar zabudowany, to poza: PdP, szkołą, zjazdem do sklepu, skrzyżowaniem i przystankiem, to tylko same pola i lasy.

 4. Jeżeli jest to zdjęcie z tego pomiaru to gdzie tu jest teren zabudowany? Czym? Polami i drzewami? W Polsce nie ma jasnych reguł jak ustalać teren zabudowany i jeżdżąc różnymi drogami widzę, że jest to po uważaniu. Są miejsca gdzie na zdrowy rozsądek teren zabudowany powinien być a nie jest oznaczony a nieraz znak „teren zabudowany” znajduje się w szczerym polu? I to my kierowcy, jako dojne krowy, powinniśmy zwracać uwagę na takie sytuacje do zarządców dróg i decydentów bo dla policji, która jest do tego uprawniona, czym więcej terenu zabudowanego tym lepiej, tak samo jest z absurdalnym innym oznakowaniem. A ponieważ na Lubelszczyźnie wiadomo kto rządzi to 8* i sp!!!

 5. a to oni dostaja punkty karne i zabieraja im prawo jazdy przeciez nie polskie to nie moga?

  • Mogą, po prostu po przekroczeniu punktów taki obcokrajowiec jest persona non grata na drodze i w przypadku następnego zatrzymania odpowiada jak każdy za jazdę bez uprawnień.