690 680 960

Zabrał koledze auto i prowadził je mając blisko 4 promile

47-letni mieszkaniec gminy Kurów zabrał znajomemu samochód i kierował nim mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu. Gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

W poniedziałek policjanci z Puław otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że z jednej z prywatnych posesji na terenie gminy Kurów został skradziony samochód marki Ford Transit. Właściciel pojazdu przekazał funkcjonariuszom, ze auto zniknęło podczas jego nieobecności. Mężczyzna podejrzewał, że za kradzieżą może stać jego znajomy, który miał do niego przyjść, aby pomóc mu w załadunku drewna.

Stróże prawa z Kurowa skierowani na miejsce, rozpoczęli poszukiwania pojazdu. Niedługo później, w miejscowości Brzozowa Gać funkcjonariusze zauważyli poszukiwanego forda i zatrzymali auto do kontroli.

Jak się okazało, kierujący samochodem 47-letni mieszkaniec gminy Kurów był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 4 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie był w stanie logicznie się wypowiadać, ani wyjaśnić dlaczego zabrał samochód.

47-latek trafił do policyjnej celi. Gdy tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.

(fot. Policja)

2 komentarze

  1. przecież tak naj…ny nie był w stanie iść, logiczne więc że postanowił pojechać. Pewnie zakaz dostanie

  2. dostanie kolejny zakaz prowadzenia pojazdow i po sprawie
    JAK ZWYKLE

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!